Olomouc porazila tři soupeře a v poháru postupuje

Florbalové dění uplynulého víkendu čítalo první kolo Poháru českého florbalu. Hanáci absolvovali rovnou čtyři zápasy, z nichž tři vyhráli a zajistili si tak postup do druhého kola.

V sobotu odpoledne celá soutěž začínala. V Čajkaréně proti sobě nastoupily týmy Olomouce a Domaslavic. Zápas měli povětšinou v rukou domácí, kteří v prvních dvou třetinách nastříleli soupeři vždy po dvou gólech. V poslední části se prosadili rovnou pětkrát. Domaslavice skórovaly jen dvakrát za celý zápas a podlehly tak 2:9. V olomouckých barvách se nejvíce dařilo Janu Kratochvilovi (1+2) a Igoru Macháčkovi (2+1).

Následoval zápas s Bílovcem. Ten měl značně odlišný průběh. Bílovec se ujal vedení, ale Olomouc rychle srovnala. To se opakovalo ještě jednou, ovšem od stavu 2:2 už skórovali pouze Bílovečtí. Ti se prosadili ještě pětkrát a nakonec zvítězili 7:2. Branky FBS obstarali Vojtěch Bistrý a Bohdan Kopelec. Jednalo se o jediné utkání, které Olomouc v prvním kole prohrála.

Měření sil s Droždínem pak mělo znovu úplně odlišný ráz, o čemž vypovídal i počet střel (37:7). Droždín se nedokázal prosadit ani jednou, zatímco domácí klub úspěšně pálil třikrát v první, hned sedmkrát v druhé a pak ještě dvakrát ve třetí třetině. Fantastických pět kanadských bodů si připsal Tomáš Jelínek, který spoluhráčům právě pětkrát přihrál na gól.

Poslední duel byl nejjednoznačnější. Už po devětačtyřiceti sekundách otevřel skóre Bohdan Kopelec. Olomouc nastřílela ještě dalších patnáct branek, Pirates Ostrava se trefili pouze jednou za celý duel, a ten tak dopadl výhrou 16:1. Utkání se zvlášť vydařilo Igoru Macháčkovi (1+6) a Ondřeji Husákovi (4+2).

Díky třem vítězstvím se Hanáci kvalifikovali do druhého kola, které už je hráno systémem klasické pohárové soutěže. Utkají se dva soupeři, bude se hrát jen na jeden zápas, poražený vypadne a vítěz postoupí do dalšího kola. Soupeřem Hanáků bude tým 1. MVIL Ostrava a hrát se bude v neděli 27. srpna na hřišti Ostravanů. Čas úvodního buly ještě nebyl určen.