Olomouc poprvé padla. Zlín ji doma přehrál stejně jako loni

Sobotní podvečer patřil v Čajkaréně zápasu Hanáků proti Valachům. Přijel totiž Zlín, který zde loni domácí klub zaskočil. Historie se v tomto případě opakovala a Lions si výhru odvezli i tentokrát.

FBS poprvé v letošní sezóně prohrál, a to v utkání se Zlínem v rámci třetího divizního kola. V brance Lions nastoupil olomouckým dobře známý Jan Šauer. Ten poprvé kapituloval už ve třetí minutě, kdy se k odraženému míčku dostal Igor Macháček a z dorážky ho poslal do branky. Byla to jediná branka z první třetiny, a to navzdory tomu, že Hanáci museli ještě čelit přesilovce soupeře.

Vyrovnaným florbalem pokračoval duel i v druhé dvacetiminutovce. Na gól se ale přesto muselo čekat. Po třicáté minutě si Zlínští začali tvořit hodně šancí, jednu z nich pak dokázal proměnit Pavel Malošík. Chvíli poté byl vyloučen Jan Kratochvil a Hanáci šli do čtyř. Přesilovku soupeře sice ubránili, jenže nedlouho po jejím skončení parádně trefil letící míček David Vodica a poslal ho za záda Dominika Hraběte.

Poslední dvacetiminutovka nezačala špatně. Tomáš Jelínek potvrdil svou formu dalším gólem. Ten vstřelil po rychlém samostatném úniku. FBS následně znovu překlopil skóre na svou stranu, když se v přesilovce parádní střelou přesně do volného prostoru nad nohou brankáře Zlína trefil Jan Kopecký. To už ale bohužel bylo ze strany domácího celku všechno. Hosté zápas zlomili v posledních devíti minutách, kdy postupně zapsali tři branky a mač ovládli v poměru 5:3.

„Dnes jsme bohužel neodehráli dobré utkání. Úvod se nám vydařil, druhá třetina ne, ve třetí třetině vabank. Na tři góly se každopádně vyhrát nedá,“ okomentoval utkání vedoucí týmu Tomáš Hruška. Zlín se tak po třech kolech vyšvihl na špičku ligy, zatímco Olomouc je po nekompletním třetím kole čtvrtá. Příští utkání muži sehrají v neděli 2. října, kdy doma od sedmnácti hodin hostí Uničov.