Olomouc deklasovala nováčka, hattrickem se blýskla Cholinská. Ženy B odehrály první utkání v sezoně

Olomouc ve druhém kole Extraligy narazila na nováčka ligy a následného pohárového soupeře, Znojmo. Tým z jihu Moravy nekladl velký odpor, což podepisuje fakt, že si olomoucké hráčky vytvořili trojnásobek střeleckých pokusů než soupeřky. Hattrickem se v zápase prezentovala Lucie Cholinská, čtyři body zapsala Tereza Reimerová. Ženám B začala sezóna, v prvním hracím víkendu poměřily síly s Opavou a Ostravou.

FBS Olomouc 11:1 TJ Znojmo LAUFEN CZ

Na první branku čekali olomoučtí fanoušci do osmé minuty, když se střelou téměř z poloviny hřiště prosadila Cholinská. První brankou roztrhly ženy pytel s góly a do konce úvodní dvacetiminutovky se prosadily ještě třikrát. Nejdříve ze samostatného úniku navýšila vedení Valentýna Zerzánová. Ve 13. minutě skvělou akci předvedla Cholinská, která milimetrově naservírovala míček Tereze Reimerová a ta ze vzduchu prostřelila gólmanku Znojma. Třetinu zakončila minutu před první sirénou tvrdou střelou z bezprostřední blízkosti Barbora Suchánková. Na střely vyhráli domácí první periodu 15-2.

Začátek druhé části lépe zachytily soupeřky. Procházková unikla po mantinelu, přihrála Bartuškové a ta se do prázdné branky nemýlila. Pak se už prosazovaly pouze domácí hráčky. Odražený míček si našla Cholinská a zapsala tak druhou branku v zápase. Šestou branku přidala po střele z první Reimerová. Brankově zakončila třetinu Suchánková, která se obtočila kolem soupeřky a střelou na přední tyč zaskočila brankářku Znojma. I posledních deset minut třetiny měla Olomouc více ze hry, ale po několika šancích vedení nenavýšila.

Poslední část zápasu otevřela osmou brankou v utkání domácí Olomouc. Hráčky zamkly soupeřky v obranném pásmu a po krásné akci, kdy se zapojily všechny hráčky, zakončovala do odkryté branky Eva Řeháková. O minutu později létaly na palubovku čepice, protože hattrick završila Lucie Cholinská. Již rozhodnutý zápas se dohrával na čepelích domácích hráček. Druhou branku v utkání přidala Zerzánová a utkání uzavřela brankou v 58. minutě Veronika Mrázková.

Pozápasový komentář trenéra Radka Řeháka:

“Po minulém zápase, kde jsme se nedokázali prosadit, jsme se tento týden zaměřili na střelbu a proměňování šancí, což se nám dnes dařilo. První a třetí třetinu jsem se hrou spokojen, druhá třetina nebyla tolik povedená, což bylo ale odrazem výsledku. Jsem rád, že se ale holky dokázaly do třetí třetiny namotivovat a dokázaly prodat co v nich je.”

Další zápas odehrají olomoucké ženy až za dva týdny, kdy na domácí palubovce vyzvou Židenice.

Ženy B

Sezóna se pomalu rozbíhá a své úvodní zápasy za sebou mají i Ženy B. Posílené o mladé juniorky se v Kopřivnici utkaly s družstvem P.E.M.A. Opava, které bez větších problémů porazily 6:1. Tři body si v utkání připsala Monika Tihlářová.

Druhý zápas s FBC Ostrava B byl herně podstatně kvalitnější a pro diváky atraktivnější. Ostravě se podařilo zachytit začátek zápasu, kdy už v šesté minutě vedla 3:0. Olomoucké ženy se snažily zápas zvrátit v poslední periodě, ale na obrat se už nezmohly. Zápas prohrály 5:3.