O víkendu zůstali stoprocentní pouze dorostenci B

Uplynulý víkend nebyl v rámci ostatních kategorií zrovna povedený. Muži B se utkali se dvěma prostějovskými celky, přičemž oba zápasy prohráli stejným výsledkem. Áčko dorostenců taktéž dvakrát prohrálo, zatímco béčko zvítězilo v obou případech. Starší žákyně rozstřílely Hranice, ale Ostrava byla nad jejich síly.

Muži B

Mužské béčko se tentokráte pustilo do dvou soubojů, a to s dvěma prostějovskými týmy. Prověřilo je jak béčko SK K2, tak hráči Playmakers. Oba zápasy dopadly stejným výsledkem, oba bohužel v neprospěch FBS. Duel proti SK K2 sice brankově otevřel Petr Kořenek, Olomoučtí pak ale inkasovali hned čtyřikrát po sobě. Ač se jim zásluhou Michala Hanuska a Ondřeje Stehlíka ještě podařilo dotáhnout na rozdíl jedné branky, znovu pak dvakrát inkasovali a prohráli 3:6.

Zápas s Playmakers už byl od začátku v režii prostějovského celku. Ten už ve dvanácté minutě vedl 2:0, po snížení Olomouckých přidal další dvě branky, a přestože FBS opět snížil na rozdíl jedné branky na 3:4, nakonec opět dvakrát inkasoval a prohrál stejným výsledkem, jako proti SK K2.

Dorostenci A

Na dorostence čekaly na Rooseveltově SŠP také dva duely. Nejdříve je prověřil Šternberk. Hosté ale už v průběhu páté minuty vedli 2:0. Díky gólům Štěpána Macha a Martina Daniše se týmu podařilo srovnat stav, jenže pak přišly další dvě přesné trefy soupeře a zápas skončil z pohledu domácích 2:4. Horší to bylo s FBK Orlickem-Třebovskem. To šlo do vedení 2:0, které snížil Radim Bečica. Ve druhé třetině ale Olomoučtí inkasovali hned sedmkrát. Duel nakonec skončil hořkou porážkou 2:11.

Dorostenci B

Béčko dorostenců předvedlo lepší výsledky. Jako první se utkalo s Droždínem, který sice šel už v deváté sekundě do vedení, ale po devíti minutách srovnal Martin Ettel. Ten pak srovnával znovu ve dvanácté minutě. Když se Olomouc dostala poprvé do vedení, Droždín ještě zareagoval. Pak ale dalšími dvěma góly Ettela olomoučtí dorostenci odstartovali kanonádu, která čítala devět po sobě jdoucích branek a mač skončil výsledkem 3:12.

Druhé vítězství si dorostenci připsali v duelu s Hranicemi. Těm nasázeli za pět minut hned tři branky. Soupeř měl v sestavě i dívky, jedna z nich snižovala na 1:3. Pak se ale opět několikrát trefili Olomoučtí a vyhráli nakonec 6:2.

Starší žákyně

První dvě měření sil mají za sebou po tomto víkendu starší žákyně. Ty se utkaly taktéž s Hranicemi a také s ČPP Ostravou. První mač byl jednoznačnou záležitostí. Sofie Zaoralová s Lucií Zaoralovou Nastartovaly gólostroj Olomouce, který až za stavu 10:0 přerušily soupeřky dvěma brankami. Nakonec ale Olomouc vyhrála 12:2, přičemž Sofie Zaoralová si připsala čtyři úspěšné trefy a Lucie Zaoralová tři góly a čtyři asistence.

Proti Ostravě už to ale tak hladce nešlo. Ostravanky už totiž v čase 8:30 zvyšovaly na 4:0. Poté se ale Hanačkám povedl předvést parádní kousek, když v průběhu pětadvaceti sekund silnému soupeři nasázely tři branky. Ostrava si ale ve zbytku utkání připsala ještě čtyři góly a Olomouc už zvládla jen jeden, a tak prohrála 4:8.

Přípravka

Svůj první turnaj absolvovala i nejmladší přípravka. V domácím prostředí si naši nejmladší připsali hned 3 vítězství. Na turnaji se v olomouckých barvách představila velká řada nováčků, kteří s florbalem úplně začínají. Věříme, že je florbal bude bavit nadále tak, jak je tomu doteď.