O víkendu se do měření sil pustily hlavně mladší kategorie

Kromě elitních týmů mělo turnajové dny či zápasy v plánu ještě pět dalších kategorií olomouckého florbalu. Zadařilo se například mladším žákům, naopak obě dorostenecké kategorie dohromady zapsaly jen jedno vítězství.

Dorostenci A

Hlavní dorostenecký tým se utkal v uplynulém týdnu se dvěma soupeři. Nejprve proti Šternberku, kdy šel dovedení 2:0 po trefách Marka Tomáška a Štěpána Macha. Soupeř však do dvacáté minuty třemi trefami otočil. Od třicáté do čtyřicáté minuty se povedlo hráčům FBS vsítit pětkrát po sobě. Oba týmy se pak trefily ještě jednou, zápas dopadl výsledkem 8:4 pro Olomouc.

Se Zlínem už to tak radostné nebylo. Soupeř se jedenácti góly v řadě od začátku utkání dostal do obrovského náskoku. Ten dokázali pouze zmírnit Jakub Balner a Matěj Klímek vlastní brankou. Protivník ještě uzavřel dvanáctou brankou na konečných 12:2.

Dorostenci B

První, a taky zároveň poslední dva duely v prosinci odehrála v sobotu rezerva dorostenců. Té se ale moc nedařilo. Duel s Mohelnicí probíhal tak, že soupeř po celé utkání navyšoval náskok a první branku FBS vstřelil až v poslední minutě Martin Ettel. Mohelnice zvítězila 6:1. Proti Přerovu to bylo o něco lepší, Radim Bečica poslal tým do vedení, soupeř ale otočil na 3:1. Díky druhé trefě Bečici a gólu Filipa Kutila v téže minutě se ale Olomouci podařilo alespoň utkání zremizovat.

Mladší žáci 2010

Mladší žáci měli na programu první prosincový turnajový den. Ten otevřeli vysokou výhrou nad Sokoly z Hranic 20:0. Následně těsně přemohli Mohelnici výsledkem 3:2. Zadařilo se jim i proti svým mladším kolegům, které porazili 4:2 a v posledním duelu drtili i druhý hranický tým, Orly, poměrem 12:1.

Mladší žáci 2011

Na stejném turnaji si zahráli i mladší chlapci z kategorie mladších žáků. Ti nejdříve remizovali s Orly 3:3, Sokoly už ale porazili 12:1. Již zmiňované utkání se staršími prohráli 2:4 a v posledním duelu padli proti Mohelnici 0:3.

Přípravka 2014

O den později se do bojů vydala přípravka. Ta nejprve rozdrtila Přerov White 13:0 a pak také hranické Orlíky 21:6. Vyhrála i proti Šternberku U15, jen se jí v posledním duelu nezadařilo s Jeseníkem, který jí přehrál v poměru 7:5.