Neskutečné drama se šťastným koncem! Muži ukončili sérii na palubovce soupeře

Několik let se na to čekalo, a nyní je to tady! Muži zvládli sérii v play-up, a postupují už do finálního, třetího kola, které, v případě výhry Olomouce, pošle Hanáky do vyšší soutěže. Na palubovce Vysokého Mýta to ale bylo tentokrát obrovské drama.

FTC VYSOKÉ MÝTO – FBS OLOMOUC 6:7p (2:1, 2:2, 2:3 – 0:1)

Branky: 5. Tomáš Belej, 12. Vojtěch Novák, 37. Patrik Rašek, 39. Libor Knypl, 41. Jiří Unzeitig, 58. Petr Lesák - 16. Matěj Pecha, 21. Tomáš Jelínek, 32. Tomáš Jelínek, 51. Tomáš Jelínek, 53. Jan Kratochvil, 59. Tomáš Jelínek, 70. Bohdan Kopelec
Zásahy brankářů: Adam Rozlivka 21 - Patrik Antoniazi 29
Rozhodčí: Aleš Jansa – Jakub Vlček
Vyloučení: 3:4, využití: 0:2
Diváci: 174

Třetí utkání play-up série 2. kola mezi Vysokým Mýtem a Olomoucí začalo rychlým florbalem. Oba týmy asi neměly úplně nejlepší výchozí pozici, Vysoké Mýto totiž vědělo, že když utkání prohraje, série končí a tím pádem i celá sezóna. Navíc minule ani nevstřelilo Olomouci branku. Hanáci zase v sobě měli zkušenost z loňska, kdy dostali sérii do třetího zápasu za stavu 2:0 na zápasy, ale nakonec prohráli 2:3, a tak věděli, že udělat poslední krůček bývá většinou nejtěžší.

A zápas začal pro Olomouc opravdu neslavně, ve 3. minutě sekal Tomáš Skoupil a poroučel se za katr. FBS přesilovku dobře bránilo, ale i tak ji přece jen nakonec soupeř využil a míček dostal do sítě. A to nebylo vše, Vysoké Mýto totiž o sedm minut později přidalo druhou trefu, a dostalo se do pozice, ve které vlastně v této sérii ještě nebylo. Naštěstí nabídnutou přesilovku zužitkovali i hosté, když se prosadil Matěj Pecha, který tak snížil manko svého týmu na pouhý gól ještě před prvním odchodem do kabin.

Naopak druhá fáze začala pro Olomouc fantasticky. Už po 39 sekundách se prosadil Tomáš Jelínek a srovnal krok. Navíc Hanáci přežili oslabení po faulu Jana Mináře bez úhony, a když se zápas přehoupl do své druhé půle, dokázal Jelínek poprvé dostat do vedení taky FBS. Po skvělém úvodu a dosavadním průběhu druhé dvacetiminutovky ale přišla studená sprcha v podání katastrofální závěrečné tříminutovky, ve které Patrik Antoniazi dvakrát kapituloval a soupeř si tak vzal vedení zpět.

Ještě hůř bylo na začátku poslední třetiny, kdy Mýto po 41 sekundách opět odskočilo do dvoubrankového náskoku. Olomouc pak ani nevyužila přesilovku, a sama po chvíli faulovala. I tentokrát ale dokázala oslabení odbránit. V čase 50:11 Jelínek zkompletoval hattrick a opět dodal týmu sebevědomí, což potvrdila následná branka Jana Kratochvila v přesilovce.

Ještě tři minuty do konce tak panoval na palubovce vyrovnaný stav 5:5, v čase 57:38 ale domácí výrazně ožili, když přece jen dokázali znovu skórovat. Naštěstí měla i Olomouc ve svých řadách spasitele, kterým byl znovu Jelínek, jenž 83 sekund před koncem při hře Olomouce v šesti bez gólmana zvládl opět vyrovnat. Prodloužení hrané v 5 proti 5 bylo dlouhé, trvalo téměř kompletních 10 minut. V poslední minutě si ale vzal míček na hokejku Bohdan Kopelec, který propálil soupeřova gólmana, a poslal Olomouc do další fáze play-up.

„Na utkání jsme odjeli s vědomím, že sérii chceme ukončit. Věděli jsme, že soupeř v jeho domácím prostředí bude silnější, což se také potvrdilo. V závěru jsme ukázali obrovský morál a touhu po vítězství. Věříme, že tohle vítězství nás zase posune týmově o něco dál. Teď už nás čeká příprava na další sérii,“ okomentoval zápas asistent trenéra Daniel Tichý. Olomouc tak po výsledcích 9:3, 6:0 a 7:6pp vyhrála sérii v nejkratším možném čase a postoupila do finálního třetího kola play-up. To se rozehraje už v sobotu 23. března v 17:00 a v 24. března neděli v 15:00 a proti Hornets Brno.