Naposledy a vítězně! Muži před Vánoci přetlačili Paskov. Junioři podlehli

Poslední utkání v letošním roce mají za sebou také muži a junioři. Zatímco mužskému áčku se podařilo v těsné bitvě porazit Paskov a zakončit tak rok 2022 vítězně, junioři prohráli v Královských Vinohradech a jejich série proher se natáhla už na šest zápasů.

Utkání v Čajkaréně nezačalo vůbec dobře. Soupeř se trefil už na počátku čtvrté minuty a dostal se do vedení. Po celý zbytek první třetiny už žádná branka nepadla. Olomoučtí sice více stříleli, ale nebylo jim to nic platné. Druhá perioda už ale nabídla z pohledu domácích úplně jiný florbal. Vojta Krhovjákvytvořil příležitost pro spoluhráče, Jan Kopecký pak ve 22. minutě vyrovnal.

Ve 27. minutě jiný z Janů, Rolenc, dokázal překlopit skóre na stranu Olomouce. O deset minutě později se znovu trefil Kopecký, a velice povedenou třetinu zakončil trefou minutu a půl před koncem Tomáš Jelínek. FBS tak otočil stav na 4:1. V poslední třetině sice ještě Hanáci dvakrát inkasovali, ale soupeři už se skóre nepodařilo vyrovnat, a tak si z posledního utkání v tomto roce nakonec odnesli tři body.

Ubojované tři body. Ty poslední zápasy se nám nedaří úplně podle našich představ, ale důležité body jsou doma. Teď si dáme kapra, salát, nazdobíme stromeček a zrelaxujeme. Na konec sezóny se vrátíme plní síly,“ sdělil po utkání vedoucí týmu Karel Stehlík.

Olomoučtí tak přečkají Vánoce a konec roku 2022 na prvním místě ligové tabulky. Disponují už jednačtyřiceti body, druhý Zlín na ně čtyři body ztrácí, ovšem má k dobru hned čtyři zápasy. Sezóna se vrátí v lednu, další zápas se odehraje 8. 1. 2023 na domácí půdě proti Spartaku Hluk.

Junioři

Junioři tak úspěšní bohužel znovu nebyli. A to přestože nasázeli soupeři venku osm gólů. Ze začátku prohrávali 3:0, po snížení znovu dvakrát inkasovali, což to se do poloviny zápasu ještě jednou opakovalo. Pak se střelci začali na obou stranách střídat až do stavu 10:5, který panoval v 52. minutě. Do konce duelu Hanáci ještě třikrát skórovali, ale pouze výsledek upravili na konečných 8:10.

I přes povedenou třetí třetinu je celkový dojem ze zápasu negativní. SKV bylo od začátku jasně lepší a dokázali jsme s nimi hrát jen v pár okamžicích vyrovnanou partii. Pouze v početní výhodě jsme dokázali střílet branky, a takto bychom si určitě vyhrát nezasloužili,“ sdělil po duelu trenér Tomáš Hruška.

Junioři tak „přezimují“ na úplné opačném konci tabulky než muži. V lize jsou úplně poslední, po třinácti zápasech mají na kontě jen pět bodů a na osmý Náchod už ztrácejí bodů osm. Příští zápas je čeká až 14. ledna a my tak můžeme pouze doufat, že se jim v roce 2023 bude dařit o mnoho více, než doposud.