MVIL padl, Hanáci slaví zatím nejvýraznější výhru

Mužské áčko má za sebou již čtvrtý zápas letošního ročníku, a zároveň druhý výjezd. A i tentokrát zůstalo stoprocentní, na půdě ostravského MVILu předvedlo zatím nejvýraznější výkony a připsalo si další důležité body. Navázalo tak na pohárovou výhru se stejným soupeřem, která rovněž dopadla větším rozdílem.

1.MVIL OSTRAVA – FBS OLOMOUC 1:11

Branky: 59. Vojtěch Rajnošek - 4. Tomáš Skoupil, 11. Tomáš Skoupil, 15. Tomáš Jelínek, 19. Tomáš Skoupil, 21. Igor Macháček, 33. Tomáš Skoupil, 42. Tomáš Jelínek, 44. Tomáš Skoupil, 50. Adam Procházka, 55. Jan Slaběňák, 57. Igor Macháček
Zásahy brankářů: Vít Segiň 11, Václav Otisk 5 - Martin Navrátil 16
Rozhodčí: Dalibor Jekielek – Dominik Pustówka
Vyloučení: 1:0, využití: 0:1
Diváci: 71

Zápas začal dvěma velkými šancemi domácího 1. MVIL, při té druhé dokonce zvonila tyč. Pak se opět uvedlo v platnost pravidlo nedáš-dostaneš. Skóre chvíli po šanci domácích otevřel Tomáš Skoupil, který předvedl parádní dělovku. Po sedmi minutách domácí nezvládli střídání, což Skoupil potrestal druhým gólem. Jako třetí se trefil Tomáš Jelínek, do konce třetiny pak ještě Skoupil zvládl zkompletovat hattrick.

Ve druhé třetině to trvalo jen pětatřicet sekund, než se zvládl prosadit Igor Macháček, který zvýšil už na 5:0. Když se utkání přehouplo do své druhé poloviny, museli domácí do čtyř, což po chvíli trestal opět Skoupil. Po druhé třetině už Hanáci vedli 6:0. A ještě zdaleka nekončili.

Poslední dějství nabídlo dalších šest branek. Jelínkovi stačily necelé dvě minuty po prvním buly, po něm se ukázkovou trefou do spodního růžku prosadil už popáté olomoucký kapitán. Vsítit pak dokázali také Adam Procházka, Jan Slabeňák a podruhé Macháček. MVIL si v závěru přece jen připsal alespoň čestný úspěch. Minutu a osm sekund před koncem dal výsledku finální podobu 1:11 soupeř Vojtěch Rajnošek.

„Chtěli jsme odvézt tři body, což se podařilo. Zápas se nám dařilo držet v našich rukou od začátku až do konce. Nezbývá než klukům poděkovat za to, co pro náš společný cíl odvádí, a to nejen v zápasech, ale i mimo ně. Pokud nám tento přístup vydrží, mělo by se naplnit to, co od sezóny očekáváme,“ chválil tým po zápase trenér Lukáš Kočiřík.

FBS je po čtyřech duelech v tabulce první, jako jediný tým navíc ještě neztratil ani bod. Těch má nyní Olomouc dvanáct. Tomáš Skoupil s Tomášem Jelínkem se navíc po utkání s MVILem vyhoupli do elitní desítky v kanadském bodování, kterou oba uzavírají s osmi body. Igor Macháček je čtvrtý s jedenácti body.

Další duel sehraje FBS v neděli 8. října v Čajkaréně. Úvodní buly je naplánováno na 18 hodin.