Muži vynulovali Šternberk a vyhráli pošesté v řadě. Junioři podlehli na Valašsku

Náročný program olomoučtí muži zvládli na jedničku. Poté, co v páteční předehrávce porazili Horní Suchou, si nyní jednoduše poradili i se Šternberkem a znovu se dostali na první příčku. Naopak Junioři vysoko prohráli ve Zlíně.

Muži

Už úvod zápasu byl velmi hektický. V šesté minutě byl vyloučen jeden z hostů, ale přesilovka rychle skončila kvůli nesportovnímu chování Tomáše Skoupila, který šel sedět na dvě minuty, a ještě dostal osobní trest. Domácí ale dokázali při hře čtyř proti čtyřem skórovat z hokejky Vojty Krhovjáka. Ten se pak bohužel zranil. O jedenáct sekund hry později měl velkou šanci Bohdan Kopelec, který ale neproměnil trestné střílení. Další branka přišla až v patnácté minutě, kdy chybu hostů potrestal Igor Macháček. Do konce periody ještě navýšil na 3:0 Matěj Pecha.

Druhá perioda přinesla gól hned v první minutě, prosadil se Kopelec. V časové periodě 29:59 – 32:07 Olomouc poslala míček za záda šternberského gólmana třikrát. Nejprve to udělal David Kotek, po něm Jan Minář a pak se ještě trefil Jiří Novák. Domácí tak po druhé části vedli už 7:0.

Hosté na závěrečné dějství poslali do branky náhradního gólmana, ani ten ale nedokázal zastavit při chuti hrající olomoucké florbalisty. Během třiačtyřicáté a čtyřiačtyřicáté minuty znovu přesně pálili Minář a Macháček. V poslední tříminutovce se ještě prosadil František Kužel a znovu Novák.

„Dnes to byl super výkon a z naší strany po celou dobu kontrolovaný zápas. Bohužel radost kalí zranění střelce vítězného gólu Vojty Krhovjáka, kterému celý tým věnuje tenhle zápas a přeje mu do nemocnice brzké uzdravení,“ sdělil po zápase vedoucí týmu Karel Stehlík.

FBS tak po výhře 11:0 poskočil znovu do čela tabulky před druhý Zlín, který ztrácí na Olomouc jeden bod. Ta ale odehrála o zápas více než ostatní. Příští utkání Hanáci sehrají v sobotu 5. listopadu, kdy vyjedou do Krnova, kde se od sedmnácti hodin utkají s tamní Orcou.

Junioři

Zápas juniorského týmu už tak radostným nebyl. Mladší florbalisté za prvních pětadvacet minut inkasovali čtyřikrát. V dvacáté deváté minutě se povedlo skórovat Martinu Mikolajekovi, jenže pak Olomouc znovu čtyřikrát inkasovala. V padesáté třetí minutě ještě kosmeticky na 2:8 upravil Martin Ambrož. FBS tak znovu prohrál a v tabulce se nachází na posledním místě s třemi body po pěti zápasech. Příští utkání junioři odehrají v neděli 6. listopadu v Hradci Králové.