Muži vyhráli popáté v řadě a vládnou Divizi E

Sezona už nabrala na otáčkách, mužské áčko má za sebou již pět duelů. V neděli se utkalo s Horní Suchou, kterou jednoduše přehrálo a udrželo se na špici tabulky divizní skupiny E, přičemž zachovalo stoprocentní úspěšnost.

FBS OLOMOUC – FBK HORNÍ SUCHÁ 7:2

Branky: 7. Bohdan Kopelec, 8. Tomáš Jelínek, 36. Tomáš Jelínek, 37. Igor Macháček, 38. Tomáš Jelínek, 52. Bohdan Kopelec, 54. Igor Macháček - 26. Václav Večeřa, 59. Filip Tomanec
Zásahy brankářů: Martin Navrátil 16 - Filip Plíhal 30
Rozhodčí: Lukáš Axmann – Radek Šiška
Vyloučení: 0:3, využití: 2:0
Diváci: 72

Olomouc do domácího zápasu vletěla, první střelu si připsala už chvíli po úvodním buly, míček ale letěl nad. První střelu si po chvíli připsala také Suchá, ovšem ta už v sedmé minutě inkasovala. Prosadil se Bohdan Kopelec. A netrvalo to dlouho, vlastně pouhých třicet sekund, a už to bylo zásluhou Tomáše Jelínka 2:0. Jelínek pak mohl zvýšit znovu, ale trefil pouze tyč. Do kabin se šlo za stavu 2:0 pro domácí.

Do druhé třetiny ale vstoupili lépe Slezané, v šestadvacáté minutě si míček vzal ze standardky Václav Večeřa a propálil olomoucký blok. Jenže Hanáci odpověděli nejlépe jak mohli. Po deseti minutách se už podruhé trefil Jelínek, necelou minutu poté zvýšil Igor Macháček, a v přesilovce pak Jelínek zkompletoval hattrick.

Poslední třetina už žádné drama nepřinesla. Martin Ambrož v úvodu dvakrát napálil míček pouze do tyčky. V poslední desetiminutovce pak proměnil přesilovku Kopelec a podruhé se trefil také Macháček. Minutu a šestnáct sekund do konce přišla poslední branka, soupeř už jen kosmeticky upravil na 2:7.

„Bylo to ospalé utkání. Soupeř na začátku zavřel svou půlku a vyčkával na chyby. Těch naštěstí nepřišlo moc. Dovedli jsme domů povinné tři body. Jinak tam nebylo moc velkých pozitiv, ale ani negativ,“ hodnotil duel trenér Lukáš Kočiřík. Olomouc tak po pěti vítězstvích v řadě figuruje na prvním místě tabulky a stále ještě neztratila ani jediný bod.

Další duel sehraje FBS v neděli 15. října v SH ZŠ Komenského v Bílovci. Úvodní buly je naplánováno na 17 hodin.