Muži vyhráli počtvrté v řadě a stáhli ztrátu na čelo tabulky na dva body. Junioři prohráli dvakrát stejným výsledkem

Divize měla na programu své sedmé kolo, v rámci kterého Olomouc vycestovala do Vsetína, který obrala o všechny tři body. Junioři o víkendu hráli dvakrát, jenže v obou zápasech podlehli.

Muži A

Do Vsetína Olomoučtí přijeli v dobré formě. Vyhráli předchozí tři zápasy a jeli si pro další výhru. A začali velmi dobře. Už v osmé minutě se dostali do vedení, když se prosadil Igor Macháček. O čtyři minuty později ale Vsetín srovnal. Jiří Novák však dostal svůj tým jen o dvanáct sekund později zpátky na koně. Do dvoubrankového náskoku pak poslal Hanáky znovu Macháček.

Ve druhé třetině se povedlo soupeři rychle snížit, jenže Macháček opět potvrdil roli kanonýra a zkompletoval hattrick. V čase 28:00 dostal k dispozici trestné střílení Bohdan Kopelec a jednoduše ho proměnil. Přesně o devět sekund později navíc navýšil Šimon Borik. Do konce třetiny se ještě povedlo Vsetínu snížit, jenže na druhé straně operoval nezastavitelný Macháček, který se trefil po čtvrté.

V posledním dějství se strhla další přestřelka. Padlo ještě pět branek a Hanáci souboj ovládli výsledkem 9:6. „Dnes to byl velmi slušný výkon proti dobře hrajícímu soupeři. Pro nás je pozitivum hlavně to, jak jsme odehráli konec zápasu. Kluci to přes svůj věk dokázali posledních deset minut odehrát s míčkem na hokejce a soupeře de facto k ničemu nepustili,“ pochválil výkon áčka vedoucí týmu Tomáš Hruška.

Po sedmi mačích tak Olomoučtí stále drží čtvrtou příčku, díky zaváhání prvního Zlína už ale jejich ztráta na lídra činí pouhé dva body. Další utkání je čeká již v pátek 28. listopadu, kdy se doma porvou s Horní Suchou.

Junioři A

Juniorský tým dál v soutěži tápe. Naposledy si na hřišti Královských Vinohradů zapsal prohru 1:5. Se stejným soupeřem se utkal i tento týden, ovšem doma. A vypadalo to mnohem nadějněji. Po dvou trefách Tomáše Jelínka a jedné trefě Petra Sovy Hanáci vedli už 3:0. Jenže pak přišel gólostroj soupeře, který pěti přesnými střelami v řadě razantně otočil vývoj utkání. Ve 47. minutě ještě zdramatizoval duel Antonín Mikulík, ale soupeř pak uzavřel na konečných 4:6

O den později do Čajkarény přijel tým Wizards DDM SO Praha 10. Ten šel do vedení v jedenácté minutě, přičemž o necelou minutu později již srovnal Tomáš Štrbák. Ve druhé třetině opět navýšil soupeř, ale z přesilovky zareagoval Jelínek. Jenže pak si oponent připsal tři branky v řadě a výrazně odskočil. Jelínek druhým gólem ještě dal Olomouckým naději, jenže Pražané poté přidali šestou branku, po které už jen kosmeticky upravil na 4:6 Matěj Ivo Pírek. Junioři tak prohráli i druhý duel, a to stejným výsledkem.

Po čtyřech zápasech jsou až na předposledním místě. Osmou pozici drží jen před náchodským Primátorem, který ale má dva zápasy k dobru. Další boj o body svedou v neděli 6. listopadu, kdy se od patnácti hodin střetnou v Hradci Králové s tamním FbC.