Muži vybojovali body v Uničově, ten je ale potrápil. Junioři prohráli se Sokoly

Mužský tým se vypravil do Uničova, kde očekával docela jednoduchý duel. Kanonáda z domácího mače se ale neopakovala a Uničov nakonec prohrál jen o tři branky. O víkendu hráli také junioři, kteří ale bohužel znovu soupeři podlehli.

Muži

Utkání začalo rychlou brankou hostů. Už po dvou a půl minutách skóroval Matěj Pecha, který trefil soupeře, od kterého se kotouč odrazil do branky. Uničov ale vyrovnal hned o čtrnáct sekund později a v sedmé minutě už šel do vedení. Naštěstí se Olomouci podařilo zareagovat rychlým gólem Igora Macháčka ze střely od pravého mantinelu. Ještě v téže minutě FBS znovu inkasoval, ale pak se mu povedlo zase rychle odpovědět, když se znovu prosadil Macháček.

Do konce první části se ještě podařilo Macháčkovi zkompletovat hattrick, když se dostal do náběhu a překonal gólmana střelou na bližší tyč. A Macháček byl nezastavitelný i nadále, prosadil se taky ve 24. minutě po ráně do šibenice. V polovině utkání se povedlo hostům navýšit zásluhou Jana Kopeckého a Dana Tichého už na 7:3, o minutu později se trefil Tomáš Skoupil. Následovala po dlouhé době taky trefa Uničova, ale poslední slovo měli stejně Olomoučtí, Pecha upravil na 9:4.

Poslední perioda byla z pohledu Olomouckých nejméně vydařená. Ti inkasovali ve 46. a 48. minutě. Kopecký pak navýšil v přesilovce. Poslední branku zaznamenal v poslední minutě Uničov a zápas tak dopadl z pohledu domácích 7:10.

„Dnes to byl zápas s povinností výhry, což jsme splnili. A to jsou pro mě všechny pozitiva, které jsme dnes předvedli. Doufám, že na příští týden vyladíme formu jiným směrem. Zápas s Paskovem pro nás bude důležité zakončení letošní části sezóny,“ kriticky komentoval výkon Olomouce vedoucí týmu Karel Stehlík.

Junioři

Junioři hráli domácí utkání v Šumperku, kam přijely Pardubice. Sokoli si vzali vedení, Olomouc reagovala brankou Petra Sovy. Pak soupeř navýšil dvakrát, Filip Černohous ale dokázal snížit aspoň na 2:3. Do té doby byl zápas jakž takž vyrovnaný, následně ale přišla smršť šesti branek hostů, kteří se dostali do vedení 2:9. Alespoň závěr utkání pak mohl být hodnocen pozitivně, v posledních dvanácti minutách už totiž skóroval jen FBS. Všechny tři branky, které ještě zaznamenal, vstřelil Pecha.

„Bohužel jsme měli chvilku nekoncentrace ve druhé třetině, jinak jsme se se soupeřem drželi. Protivník byl produktivnější a my jsme opět spálili neskutečné šance,“ okomentoval zápas trenér Tomáš Hruška. Junioři po prohře 5:9 zůstávají na poslední příčce tabulky.