Muži vkročili do sezóny vítězně! Orlovou přehráli po prodloužení.

Mužské áčko už má za sebou první zápas letošní sezóny. V nedělní podvečer se utkalo v Čajkaréně s Orlovou, kterou dokázalo porazit po prodloužení, a zapsalo tak první výhru a také první body v novém ročníku.

Do úvodního mače sezóny vstoupila lépe Olomouc. Ta už ve druhé minutě dostala k dispozici přesilovou hru, kterou o tři čtvrtě minuty později využila. V čase 02:12 tak zvedal nad hlavu ruce Igor Macháček, který zakončoval dobrou střelou akci po přihrávce od Tichého. FBS měl v první třetině herní převahu, ovšem nedařilo se mu proměňovat šance. Po dalším soupeřově faulu v přesilovce nejdříve těsně minul Skoupil, následně i Macháček, ten potom ještě promáchl před prázdnou brankou, a nakonec jinou gólovku domácích fantasticky zlikvidoval brankář hostů Brož.

Po faulu Borika osm sekund před koncem prvního dějství se pak přesilovka Orlové přenesla do další části hry. Tomáš Bečka dokázal v čase 21:35 tuto výhodu využít a propálit domácího brankáře. Po pár minutách od inkasované branky opět začali mít herní převahu Hanáci. I přes několik dalších výtečných šancí nedokázali stav 1:1 zlomit a dostat se zpět do vedení.

Poslední dvacetiminutovka ale vypadala úplně jinak. Tomáš Skoupil už v čase 43:41 skóroval, a to poté, co ho Šimon Borik našel úplně volného. Skoupil přesnou střelou k tyči zvýšil na 2:1. Tento stav vydržel do 51. minuty. V té totiž Kopelec vyslal z otočky na středu a následném pasu do akce Tomáše Jelínka, který opět pálil přesně k tyči. Pak už dokázala odpovědět i Orlová, když se trefil Tomáš Bečka, a to s notnou dávkou štěstí, protože se jeho střela zastavila o břevno, ale nakonec spadla do branky za čáru.

Jen minutu a čtrnáct sekund po snížení už domácí znovu navyšovali. Jan Kratochvil našel místečko nad nohou brankáře Brože. Orlová ale ke konci duelu ukázala obrovskou sílu a odhodlání a dokázala v čase 58:30 snížit a třináct sekund před koncem srovnat. Postarali se o to Jakub Sasyn a Adam Kučera. Následné prodloužení netrvalo dlouho. Po minutě a třinácti sekundách hry dokázal Macháček najít Tomáše Jelínka, který tak druhou trefou v zápase rozhodl o bonusovém bodu pro svůj tým.

„Byl to extrémně těžký zápas pro oba týmy, štěstí se ale přiklonilo na naši stranu. Mrzí nás koncovka třetí třetiny, na druhou stranu jsme spokojeni s výkonem, a to zejména do obrany, kde jsme Orlovou téměř k ničemu nepustili. Bylo to velice tvrdé utkání, plné ostrých zákroků, ale maximálně férové,“ komentoval duel vedoucí týmu Tomáš Hruška.

Olomoučtí tak vykročili do nového ligového ročníku výhrou a připsali si první dva body. Příští zápas je čeká v sobotu 17. září, kdy vyjedou do Uherského Hradiště. Soupeřem jim bude FBC SLOVÁCKO.