Muži těsně padli v Třinci, junioři prohráli schoolmatch

Tento týden se moc nepovedl. Muži v důležitém utkání s Třincem padli po výsledku 5:6 a propadli se na třetí pozici. Junioři nejprve vysoko prohráli doma s Náchodem, následný duel s Wizards dokonce musel být zkontumován výsledkem 5:0 ve prospěch soupeře.

Muži

Takový výjezd si nepředstavovali, když se v sobotu muži dopravovali do Třince. Ten totiž do zápasu vstoupil velice dobře. Ačkoliv Hanáci zpočátku měli pár šancí, byli to právě Slezané, kteří pálili o sto šest a taky přidali první branku. Ta padla už ve 12. minutě. Do konce třetiny pak protivník ještě jeden gól přidal.

Ve druhé třetině vykřesal naději Tomáš Jelínek, kterého našel spoluhráč dobrým pasem a osamocený mladík už neměl problém s překonáním brankáře. O necelé dvě minuty sice slavili opět domácí, ovšem ve 26. minutě už zase skóroval FBS. Igor Macháček dostal pas před branku a jednoduše překonal soupeřova gólmana. Do konce prostřední části se prosadily oba týmy ještě jednou. Nejdříve domácí, potom ale přišel druhý Macháčkův zásah a do kabin se šlo za stavu 4:3 z pohledu Třince.

Do posledního dějství ale opět lépe vstoupili Slezané. Na jejich branku zareagoval Jan Kopecký z dorážky po předchozí střele Davida Kotka. Pak se ale znovu opakoval stejný scénář, jako po většinu tohoto duelu. Třinec vsítil, po pár chvílích ho Olomouc napodobila. Poslední branku mače vstřelil Vojta Krhovják. Přestože po ní zbývalo do konce ještě dvanáct minut, žádné další trefy už se dobrá návštěva v Třinci, která čítala 215 diváků, nedočkala, a tak domácí zvítězili 6:5.

„Dnes jsme bohužel odehráli utkání s obrovským množstvím chyb, které soupeř dokázal potrestat a zaslouženě vyhrál,“ okomentoval duel vedoucí týmu Tomáš Hruška. Třinec tak přidal desátou výhru v řadě, zatímco olomoucká série po pěti vítězstvích skončila. Hanáci se tak propadli až na třetí pozici. Aktuálně mají stále 50 bodů, které získali v jednadvaceti zápasech. Tabulku vede Zlín, jenž má 51 bodů, stejně jako druhý Třinec. Oba týmy odehrají ještě dva zápasy.

Junioři

Druhý z elitních týmů měl původně v programu dva duely. Už ve čtvrtek poměřil síly s Náchodem. Jednalo se o „schoolmatch“, juniory přišli podporovat studenti. Vítězství se však bohužel nedočkali. Primátor vyhrál první i druhou třetinu, v obou si připsal jednu branku. Poslední část ale byla devastující. Na třetí branku Náchoda ještě odpověděl Jelínek, pak ale soupeř vmetl do domácí sítě ještě čtyři míčky a připsal si vysoké vítězství 7:1.

„Bohužel jsme absolutně vyhořeli psychicky a hlavně takticky, kdy jsme nedokázali udržet strukturu v útoku a tím soupeře pouštěli do smrtících brejků. Nedokázali jsme využít našeho technického potenciálu, ale to je život. Každopádně moc děkuji soupeři za to, že přijel v týdnu na schoolmatch. Velké poděkování patří také všem studentům Čajkárny, kteří nás podporovali až do konce,“ sdělil po zápase trenér Hruška. Druhý duel, který měl následovat v neděli, se již neodehrál. Olomouc do Prahy na utkání s Wizards nezamířila, a tak se zápas kontumoval výsledkem 5:0.