Muži sťali Třinec! Junioři vyhráli v nájezdech

O uplynulém víkendu měli muži na programu pouze jeden zápas. Doma přivítali Třinec. Třetí tým tabulky ale Hanáci přehráli poměrně hladce a nadále ligu vedou. Junioři si připsali druhou výhru v sezóně, když porazili v nájezdech Náchod.

Muži

Do Čajkarény si na duel se Slezany našlo cestu 107 diváků. Ti mohli sledovat dobrý start FBS. Už v čase 03:40 totiž první míček za záda hostujícího gólmana poslal Jan Kopecký. Domácí pak měli k dispozici dvě přesilovky, které se dokonce překrývaly, ale ani jednu nevyužili. Nemuseli toho však dlouho litovat. Tomáš Jelínek dostal dobrou přihrávku od Bohdana Kopelce a zvýšil na 2:0.

Přesto se Třinci ještě v první třetině povedlo skórovat, a to pouhých třináct sekund před koncem, kdy Hanáci propadli v obraně. Naštěstí pak Jelínek gólově navázal i ve vstupu do druhé periody, kdy se prosadil po několika kličkách. Na 4:1 skóre vylepšil znovu Kopecký, chvíli po jeho trefě se ale nešťastně jeden z míčků odrazil od Jana Štěpánka do jeho vlastní branky.

Poté, co se zápas přelil do druhé půle, hosté snížili na rozdíl jediného gólu. Jelínek se však do konce periody prosadil ještě jednou a připsal si hattrick. V posledním dějství pak stejného počinu dosáhl Kopecký, vsítit se povedlo i Janu Kratochvilovi a Olomouc zvítězila 7:3.

„Dnes to byl zápas v kvalitě Národní ligy, a proto nás obzvláště těší, jak jsme to zvládli. Třinec byl tvrdý, férový soupeř, a tak jak jsme čekali, přijel perfektně připraven. Dlouho to byl vyrovnaný mač. Největším pozitivem je pro nás to, jak jsme zvládli třetí třetinu. Opravdu je neskutečné, jak náš tým zápas od zápasu roste nejen florbalově, ale zejména takticky a v oblasti podřízení se jednotlivců kolektivu a výsledku pro tým. Jakmile se nám vrátí velká marodka, budeme bezesporu jeden z nejlepší týmů za poslední roky,“ sdělil po zápase trenér Lukáš Kočiřík.

Olomouc tak i nadále zůstává v čele ligy. S devětadvaceti body má náskok jednoho bodu na druhý Zlín a už osmi bodů na třetí Třinec. Oproti ostatním má ale odehrán o zápas navíc. Příště se Hanáci utkají s Horní Suchou, a to v neděli 20. listopadu ve venkovním prostředí.

Junioři

Juniorské áčko má za sebou teprve druhou letošní výhru. V Náchodě ho už po dvou a půl minutách poslal do vedení Matěj Ivo Pírek. Primátor srovnal na začátku druhé třetiny, a i přestože se Kryštofu Brzobohatému povedlo zase navýšit, druhá třetina skončila remízovým stavem 2:2.

Poslední část byla tak trochu přestřelkou. Petr Sova srovnával na 3:3, pak se prosadil Matěj Romanovský, ale náchodský Primátor dokázal ve čtyřiapadesáté minutě zase srovnat. A protože v prodloužení branka nepadla, musely rozhodnout nájezdy. V těch se sice nejprve netrefil Sova, pak už ale skórovali František Kužel s Matějem Pechou a rozhodli o bonusovém bodu pro Hanáky.

„Myslím, že se potkaly dva naprosto vyrovnané týmy. Nakonec jsme v nájezdové loterii byli šťastnější. Každopádně 1. liga juniorů už viděla mnohem kvalitnější utkání,“ shrnul zápas trenér Tomáš Hruška. Olomouc tak zaznamenala teprve druhé vítězství v sezóně. Na kontě má pět bodů, ale zůstává poslední. Nyní juniory čeká náročnější program, v pátek 18. listopadu se nejdříve utkají s Havířovem na jeho palubovce, v neděli se bude konat repríza v Čajkaréně.