Muži si pohráli se Vsetínem a stále jsou neporaženi

Dlouhá šestizápasová venkovní série je konečně ta tam. Hanáci ji zvládli na výbornou, ze všech venkovních tripů přivezli tři body, naposledy dokázali vysoko vyhrát na vsetínském Lapači. Aktuálně tak táhnou již jedenáctizápasovou sérii výher.

FLORBAL VSETÍN – FBS OLOMOUC 3:12

Branky: 33. Ivan Zajíc, 38. Patrik Seevald, 40. Ivan Zajíc - 2. Matěj Pecha, 14. Tomáš Jelínek, 17. Jiří Novák, 20. Igor Macháček, 21. Tomáš Skoupil, 23. Tomáš Skoupil, 28. Igor Macháček, 35. Tomáš Jelínek, 43. Tomáš Skoupil, 45. Igor Macháček, 50. Martin Ambrož, 57. Vít Friedl
Rozhodčí: Pavel Rochovanský – Martin Hudeček
Vyloučení: 5:5, využití: 0:1

K šestému venkovnímu utkání v řadě vyjeli Hanáci na Lapač. Tam dokázali skórovat už ve druhé minutě, kdy Matěj Pecha vmetl míček do šibenice. Soupeř pak mohl kontrovat z trestného střílení, ale neproměnil. Hanáci si vyzkoušeli přesilovku, ve které se prosadil Tomáš Jelínek. O chvíli později skóroval Jiří Novák, a periodu uzavřel chvíli před koncem gólově také Igor Macháček. Olomoučtí povolili soupeři za celou první část navíc jen čtyři střely.

Hned osmadvacet sekund po startu prostřední dvacetiminutovky zakončil skvělou akci dva na jednoho Tomáš Skoupil, který se trefil znovu ještě o dvě a půl minuty později. Následně přišlo několik vyloučení po sobě, Macháček využil další přesilovou hru. Když se zápas překlopil do své druhé poloviny, ozval se také Vsetín, který střelou do šibenice upravil na 1:7. Vzápětí ale znovu navýšil Jelínek. Valaši ale přece jen znovu snížili, a to hned dvakrát. V posledních třech minutách tak skóre usměrnili na 3:8.

Poslední část už byla jasnou záležitostí. Nejdříve zkompletoval hattrick kapitán Skoupil, po něm stejný kousek zvládl Macháček. Gól si v poslední části stihli připsat také ještě Martin Ambrož a Vít Friedl. Olomouc ve Vsetíně vyhrála vysoko 12:3. „Jsme se zápasem velmi spokojeni, a taky s tím, že bereme tři body. Utkání jsme měli pod kontrolou od začátku až do konce. Škoda jen velkého množství drobných zranění. Velmi si taky ceníme toho, že jsme zvládli náročnou sérii šesti venkovních utkání v řadě vždy se ziskem tří bodů,“ nechal se po zápase slyšet vedoucí týmu Daniel Tichý.

Další duel sehraje FBS v pátek 24. listopadu v Čajkaréně, kde se utká s celkem Warriors Nový Jičín FBK Sršni B. Úvodní buly je naplánováno na 20:00.