Muži si doma drtivě pohráli se Vsetínem

V předehrávce sedmnáctého kola divizní skupiny E se Hanáci doma střetli s Valachy. Po venkovní přestřelce, která pro Olomoucké skončila výhrou 9:6, si tentokrát florbalisté FBS se soupeřem pohráli a rozstříleli ho poměrem 14:3.

Vstup obou týmů do zápasu byl přitom velice opatrný. Olomouc se prosadila až v jedenácté minutě, kdy se trefil Igor Macháček. Hanáci se ale neradovali dlouho, o tři čtvrtě minuty později už hosté vyrovnali, a dvě minuty na to už dokonce vedli. Domácím se ale povedlo v sedmnácté minutě srovnat zásluhou Macháčka a necelou minutu poté znovu přetočil stav brankou Jan Rolenc.

Druhá třetina dopadla na střely lépe pro hosty. Olomouc ale měla mnohem větší efektivitu. Přestože pálila pouze pětkrát, čtyři střely zapadly do branky. Nejdřív z hole Bohdana Kopelce ve čtyřiadvacáté minutě, o jedenáct minut později od Antonína Mikulíka. V posledních dvou minutách se prosadili ještě znovu Macháček a také Tomáš Jelínek

Poslední dějství už byla totální smršť a dominance ze strany FBS. Po brance Daniela Tichého, která padla již po čtyřiceti čtyřech sekundách, sice soupeř srovnal, ale na jeho branku domácí reagovali dalšími dvěma góly během dvanácti sekund v probíhající čtyřicáté sedmé minutě, kdy se prosadili Karel Skupník a Tomáš Skoupil. Do konce utkání se pak ještě do statistik góly uvedli Jan Kopecký (dvakrát), znovu Skoupil a půl minuty před koncem skóre uzavřel na 14:3 Jiří Novák.

„Dnes jsme se potřebovali vrátit na vítěznou vlnu, a to se nám podařilo. Popravdě jsme zvyklí na Vsetín v lepší formě. Pro nás bylo důležité udržet celý zápas soustředění, a to se nám až na pár malých chyb povedlo. Další krok za námi, ale cesta je ještě dlouhá,“ zhodnotil zápas trenér Lukáš Kočiřík.

Po výhře nad Valachy se Hanáci alespoň dočasně posunuli do čela tabulky. Po třinácti duelech mají na kontě třicet dva bodů a jednobodový náskok na druhý Zlín. Ten má ale ještě dvě utkání k dobru. Příští mač Olomouc sehraje v neděli 27. listopadu, kdy se doma utká se Slováckem.