Muži prvním kolem poháru proletěli bez porážky!

Pohár českého florbalu nabídl první kolo mužské kategorie. Klasické čtyři zápasy tak za sebou mají už i Olomoučtí, kteří všechny duely zvládli bez jediné porážky!

TJ SVITAVY – FBS OLOMOUC 2:10 (0:5, 0:3, 2:2)
Branky: 36
. Ladislav Vašák, 37. Dominik Kovář - 2. Matěj Pecha, 5. Zdeněk Marčon, 6. Jiří Šincl, 10. Tomáš Jelínek, 15. Tomáš Jelínek, 17. Jiří Dolejší, 18. Tomáš Jelínek, 24. Jiří Šincl, 37. Jiří Šincl, 45. Jan Slaběňák
Rozhodčí: Vojtěch Uhlíř – Jaromír Kubáč
Vyloučení: 1:2, využití: 0:0.

V prvním zápase se Olomoučtí střetli se Svitavami. Ty hrají regionální ligu mužů – skupinu 4, Hanáci tedy byli velkým favoritem. To potvrzovali už od první minuty. V čase 01:33 otevřel skóre Matěj Pecha. Ještě do první pauzy nasázelo FBS do sítě soupeře další čtyři branky a vytvořilo si pohodlný náskok. Kanonáda pokračovala i ve druhé patnáctiminutovce, kdy Olomoučtí přidali další tři branky. V poslední třetině se poprvé prosadil i soupeř, který zaznamenal dokonce dvě branky, další dvě ale přidali také Hanáci, kteří tak první pohárový duel letošní sezóny ovládli výsledkem 10:2.

FBS OLOMOUC – ASPER ŠUMPERK 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Branky: 9. Tomáš Jelínek, 29. Matěj Pecha, 39. Tomáš Jelínek, 43. Jan Slaběňák - 7. Jakub Hruban, 7. Jan Jarmar, 45. Jan Jarmar
Rozhodčí: Stanislav Kosek – Jaromír Kubáč
Vyloučení: 0:1, využití: 0:0

Druhý zápas byl tím nejtěsnějším. Olomoučtí se utkali se soupeřem, se kterým se budou potkávat v letošním ročníku národní ligy. A to je dobře známý regionální rival z Šumperka. Ten se dostal do vedení v sedmé minutě. V té mimochodem skóroval dvakrát, v čase 06:18 a pak o dalších 28 sekund později. Tomášovi Jelínkovi se podařilo odpovědět na dvě rychlé branky a na konci 1. třetiny tak bylo skóre 1:2 pro Šumperk. V druhé části pak padla pouze jedna branka, vyrovnání padlo z hole Pechy. Do třetí třetiny vstoupili lépe Hanáci, kteří navýšili góly Jelínka a Slaběňáka. Šumperk zkusil na poslední minuty hru v šesti, ale Olomouc si utkání dokázala, až na jednu branku, pohlídat.

FBS OLOMOUC – SAROS OLOMOUC (2:0, 2:0, 1:1)
Branky: 1. Jan Slaběňák, 5. Jiří Šincl, 18. Zdeněk Marčon, 22. Jiří Šincl, 33. Jan Slaběňák - 40. Václav Venkrbec
Rozhodčí: Lukáš Minarčík – Petr Holan

Ve třetím duelu došlo na „olomoucké derby“. FBS poměřilo síly se Sarosem, který hraje olomouckou soutěž mužů, a v jehož dresu nastoupilo pár dobře známých tváří, jako například Ondřej a Šimon Borikovi. FBS vstoupilo do utkání brankou už v první minutě, kterou zaznamenal Slaběňák. Následně navýšil Jiří Šincl. Ke konci první části ještě měli hráči FBS přesilovku, kterou ale nevyužili. V druhé části pak navýšili Zdeněk Marčon a znovu Šincl. Do třetí třetiny FBS vystřídalo brankáře, místo Patrika Antoniaziho nastoupil do branky Jan Blecha. Ten nakonec přece jen jednou branku inkasoval, ještě předtím se ale znovu trefil Slaběňák a FBS vyhrálo 5:1.

KLUB SPV SLOVAN PARDUBICE – FBS OLOMOUC (0:7, 1:3, 3:1)

Branky: 27. Radek Filipi, 32. Martin Pova, 41. Martin Pova, 44. Dominik Řezníček - 1. Vojtěch Blana, 5. Tomáš Jelínek, 7. Matěj Pecha, 11. Vojtěch Blana, 11. Martin Ambrož, 13. Zdeněk Marčon, 14. Martin Ambrož, 17. Jiří Šincl, 21. Tomáš Jelínek, 25. Matěj Pecha, 40. Zdeněk Marčon
Rozhodčí: Radek Černý – Václav Jiruška

Poslední duel sehráli olomoučtí proti pardubickému klubu SPV Slovan, hrající v pardubické lize mužů. Duel měl jasný průběh. Už v jedenácté sekundě ho otevřel Vojtěch Blana, následovaly góly Jelínka, Pechy, znovu Blany, Martina Ambrože, Zdeňka Marčona a znovu Ambrože. První třetina tak skončila výsledkem 7:0. Druhá část už přinesla méně tref, i tak ale Hanáci dovedli zápas do stavu 10:1. Trefili se dokonce při vlastním oslabení. Ten si to nejlepší nechal až na konec, poslední třetinu vyhrál 3:1, ale ve výsledku padl proti Olomouci 4:11. FBS si tak ve čtvrtém zápase připsalo čtvrtou výhru a jednoduše proklouzlo do druhého kola Poháru českého florbalu z prvního místa.