Muži prodloužili vítěznou sérii, v Hluku to ale bylo drama. Junioři prohráli

O víkendu čekal jak muže, tak juniory jeden zápas. Muži se ho zhostili skvěle, Hluk porazili a vyhráli tak již potřetí v řadě. Naopak junioři na minulou výhru nenavázali a Královským Vinohradům podlehli.

Muži A

Zápas mužského áčka se rozjížděl pomalu. Brankáři Dominik Hrabě i Aleš Padalík ale museli být na pozoru. Oba totiž byli často prověřováni. Olomouc mohla poprvé skórovat v patnácté minutě, ale netrefila prázdnou branku. O minutu a půl později už se však po špatné rozehrávce a následně střele a dorážce Vojtěcha Krhovjáka dostala do vedení.

Po chvíli zvonila tyčka domácí branky. Tu vystřídala střela Tomáše Skoupila, která už ale po efektivní přihrávce zamířila do branky. Jen po dvaceti sekundách se ale poprvé prosadil i Hluk. Adam Hájek vypálil míček přímo do vinglu a před první pauzou tak snížil na 1:2.

Druhá perioda toho nabídla o mnoho víc. Hned po čtyřiasedmdesáti sekundách bylo srovnáno. Jenže to se nelíbilo Igoru Macháčkovi, který dvěma brankami v průběhu pěti minut opět poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Následně Olomouc vypíchla míček, který si vzal Šimon Borik a poslal ho bezchybně do šibenice.

A tím odstřelování domácí branky zdaleka neskončilo. Ve 35. a 37. minutě se znovu dvakrát prosadil Macháček. Ten nejprve potrestal nedůraz v obraně rychlou střelou, a následně zakončil již do prázdné branky parádní kombinaci hostujícího týmu. Po něm se trefil ještě Jan Kopecký. Hluk se ale před koncem třetiny přece jen ještě jednou prosadil, v přesilovce se povedlo míček dostat za záda Hraběte Michalu Kundratovi.

Pětigólový náskok do třetí třetiny byl velice slibný. Ovšem jak se ukázalo, pro hráče FBS spíš na škodu. Ti trochu „usnuli na vavřínech,“ a v úvodních čtyřech minutách inkasovali čtyři branky! V 54. minutě už bylo srovnáno na 8:8. Pak si ale opět vzal balonek na svou hůl kanonýr Macháček, který ho pak trefil do branky ze vzduchu. Dvě sekundy před koncem dramatickou závěrečnou periodu ukončil a vítězství desátou brankou Olomouce potvrdil Karel Skupník.

„Dneska byla místní hala málem svědky prohry vyhraného zápasu. Jsme rádi za důležité tři body, ale ten výpadek, který jsme ve třetí třetině předvedli byl fatální. V dalších zápasech si toto nemůžeme dovolit,“ komentoval utkání vedoucí týmu Tomáš Hruška.

V příštím týdnu čeká Hanáky další výjezd. V neděli 23. října se dostaví na Lapač, aby vyzvali tamější Vsetín.

Junioři A

Poté, co si juniorské áčko FBS minulý týden zapsalo první vítězství, se mu tentokrát navázat vůbec nepodařilo. Královské Vinohrady si doma zapsaly jednoduchou výhru. Do utkání vstoupili lépe právě Olomoučtí, Martin Ambrož je poslal do vedení už v desáté minutě. Jenže to bylo z jejich strany bohužel vše. Pražanům se podařilo ještě v úvodním dějství otočit na 2:1.

Hosté měli k dispozici hned několik přesilovek, ani jednu ale nevyužili. Soupeř pak postupně přidal ještě další tři branky. Skóroval v sedmadvacáté, čtyřiačtyřicáté a osmačtyřicáté minutě a došel si pro pohodlné vítězství 5:1.

„Bohužel nám to dnes vůbec nelepilo. Nemyslím si, že bychom odehráli vyloženě špatný zápas, ale z tolika šancí dát jen jeden gól je prostě šílenost. Soupeř byl velmi silný hlavně v důrazu na brankovišti, což rozhodlo zápas,“ shrnul utkání trenér Hruška.

V příštím týdnu juniory čeká dvojzápas. V sobotu repríza s Královskými Vinohrady, v neděli pak mač s dalším z Pražanů, s Wizards DDM SO Praha 10. Oba duely se odehrají v Čajkaréně.