Muži přejeli i Horní Suchou a mají dvacet bodů

V páteční předehrávce 21. kola divizní skupiny E do Olomouce zamířila Horní Suchá. Z tohoto souboje ale vyšli Hanáci vítězně, připsali na konto další tři body, a minimálně do dohrání ostatních duelů jdou na první příčku.

Do utkání vstoupili Olomoučtí dobře. Už v půlce čtvrté minuty se prosadil po střele ze zátahu k tyči Bohdan Kopelec. Pak ale za hru rukou pykal Vít Friedl a zápas se po trefě Milana Mašurky vyrovnal. Naštěstí měli Hanáci znovu po svém boku v neskutečné formě hrajícího Igora Macháčka, který v časové periodě 08:56 – 11:06 nastřílel tři branky po sobě a zaznamenal hattrick. Přesto se soupeři podařilo snížit na rozdíl jedné branky, jenže ještě půl minuty před koncem dostal Tomáš Skoupil pěknou přihrávku a míček uklidil za záda hostujícího gólmana.

Skoupil brankově otevřel také druhou periodu, když ve čtyřiadvacáté minutě vypálil přímo pod víko. V devětadvacáté minutě pak zvýšil už na 7:3 Fiedl. V čase 29:06 proběhly tři vyloučení na straně domácích, dvě z nich padly na hlavu Jana Štěpánka a do branky tak musel Šimon Nykl. Horní Suché se rychle podařilo v přesilovce dvakrát snížit. Do konce druhé dvacetiminutovky ale navýšili ještě Skoupil a Šimon Borik.

V závěrečném dějství pak další dvě branky zaznamenal Macháček a jednou se trefil Borik. V čase 52:41 soupeř naposledy upravil a uzavřel skóre na 12:6. Olomoučtí tak slaví další vítězství, které je aspoň dočasně posune na špičku tabulky. „Opravdová hrdost na to, co dnes kluci předvedli. Myslím, že lepší tým tu dlouho nebyl. Všichni byli na sto procent podřízení úspěchu kolektivu, a i přes to, že nám dnes chybělo asi 8 hráčů standartní sestavy, jsme předvedli výkon minimálně o ligu výše,“ chválil výkon Olomouckých radostně vedoucí týmu Karel Stehlík.

FBS tak je s dvaceti body v tabulce první. Už v neděli ho ale čeká další duel. Utká se doma se Šterberkem. Duel v Čajkaréně začíná v 18:00.