Muži doma těsně přehráli Slovácko, rozhodla poslední třetina. Junioři podlehli Brnu i Zlínu

V pátek si Hanáci lehce poradili se Vsetínem, v neděli přišlo na řadu Slovácko. Bylo to mnohem těsnější měření sil, než při duelu s Valachy či v prvním vzájemném duelu s nováčkem letošního ročníku. Důležité ale je, že bylo nakonec úspěšné. Úspěšní naopak znovu nebyli junioři, kteří tentokrát prohráli se Zlínem.

Muži

Vítězství nad Slováckem se nerodilo snadno. Soupeř se už v průběhu šesté minuty dostal do vedení. Naštěstí se o necelých dalších pět minut později prosadil Tomáš Jelínek, který po krásném sprintu dostal míček za záda brankáře soupeře. Jen o minutu a pár sekund později se ale znovu ozval soupeř, který tak vyhrál první třetinu 2:1.

Na začátku druhé části to už nevypadalo dobře, oponent znovu navýšil a vedl o dvě branky. V osmadvacáté minutě se pak ale jeden z jeho hráčů nechal vyloučit, a to potrestal využitou přesilovkou znovu Jelínek. Stejná situace se odehrála i o dvě minuty později, Jelínek tentokrát v roli asistenta připravil šanci pro Jana Kopeckého, který početní výhodu zužitkoval. I prostřední dějství ale mělo kaňku v závěru. Slovácku se povedlo znovu se dostat do vedení a udělat si malý náskok před poslední částí.

Vlastně i v poslední třetině se opakoval scénář z předchozích dvacetiminutovek. Slovácko se dostalo ke skórování jako první a opět se prosadilo, čímž zvýšilo svůj náskok na dvě trefy. Netrvalo to ale dlouho, a Jelínek znovu snížil. Do dvou minut už bylo srovnáno, když se prosadil nejprve znovu Jelínek, který dokonal Hattrick, a následně znovu Kopecký. Domácí měli ještě jednu přesilovku, kterou ale nevyužili. V čase 50:37 uzavřel dělovkou skóre Jiří Novák. V posledních deseti minutách už se pak nic závažného nestalo.

„Dnes to byl velmi vyrovnaný zápas, na Slovácku je vidět velký pokrok. Nám se zejména první a druhou třetinu nedařilo téměř nic a dělali jsme mnoho nevynucených chyb, které soupeř dovedl trestat. Naštěstí jsme se ve třetí třetině probudili a zápas otočili na naši stranu. Nejvíc potěšující je pro nás asi konec zápasu, který jsme odehráli přesně tak, jak jsme chtěli a moc jsme soupeři míček nepůjčili. Kluci předvedli super morálku a vybojovali důležité tři body,“ hodnotil výkon týmu vedoucí Karel Stehlík.

Po úspěšném duelu se Slováckem se Olomouc opět dostala na první místo, kde má před druhým Zlínem jednobodový náskok. Odehrála ale již o dva zápasy víc. O to důležitější bude příští duel, který Hanáci svedou právě se zlínskými Lions. Hrát se bude v sobotu 3. prosince na hřišti soupeře od 18 hodin.

Junioři

Do Zlína se tento víkend podívali junioři. Pro ně to byl ale velice nepovedený zápas. Ještě předtím se však utkali v Maloměřicích s Hummelem Hattrick Brno. Ten se postupně dostal do čtyřgólového vedení. Během 32. – 40. minuty pak hosté snížili z hokejek Martina Mikolajeka, Matěje Šímy a Petra Sovy, ovšem kýžené vyrovnání již nepřišlo a byla z toho pouze prohra 3:4.

Valaši se poprvé prosadili již ve druhé minutě a za polovinu zápasu dokázali vsítit ještě čtyřikrát. Tři sekundy před koncem druhé třetiny se alespoň povedlo Janu Jarmarovi snížit. Zlín pak skóroval dvakrát, na 2:7 snížil Matěj Ivo Pírek, ale v poslední slovo měli stejně domácí. Zápas tak skončil z pohledu Lions 8:2.

„Zlín byl dneska jednoznačně lepší a zaslouženě vyhrál. To ale nic nemění na tom, že jsme soupeři minimálně 5 gólů darovali, a to množství neproměněných šancí jsem u nás dlouho neviděl. Minimálně skóre dnes mohlo být vyrovnanější, ale bohužel,“ kriticky hodnotil zápas trenér Tomáš Hruška.

Další utkání mají na programu olomoučtí junioři v neděli 4.12, kdy doma hostí Torpédo Havířov už od 10 hodin ráno.