Ženám skončila sezona čtvrtfinálovou sérii proti Chodovu, za sezonou se ohlédl trenér Radek Řehák.
Předlouhá šestizápasová série na hřištích soupeřů je ta tam. Hanáci se konečně vrátili do své Čajkarény, kde přivítali celek Warriors Nový Jičín FBK Sršni B. S tím se utkali pomerně nedávno na jeho palubovce a bylo z toho velice vyrovnané utkání. Tentokrát ale FBS nenechalo nic náhodě a soupeře v poklidu přehrálo.
FBS OLOMOUC – WARRIORS NOVÝ JIČÍN FBK SRŠNI B 7:2
Branky: 4. Tomáš Jelínek, 15. Jan Kratochvil, 30. Tomáš Jelínek, 50. Jan Slaběňák, 53. Tomáš Skoupil, 56. Jan Slaběňák, 58. Bohdan Kopelec - 13. Adam Burýšek, 57. Petr Burýšek
Zásahy brankářů: Patrik Antoniazi 26 - Jan Klinka 24
Rozhodčí: Stanislav Kosek – Jaromír Kubáč
Vyloučení: 4:2, využití: 1:0
Diváků: 38
Do zápasu Olomoučtí vstoupili velice dobře, už ve čtvrté minutě vyslal dělovku Tomáš Jelínek, a ta skončila v brance. Soupeři to chvíli trvalo, ve třinácté minutě už ale dokázal odpovědět. Jeden ze Sršňů se ocitl před brankou sám a zavěsil do víka. Olomouc pak musela do čtyř, jenže ve vlastním oslabení dokázal Vojta Krhovják vypíchnout kotouč a předložit ho do brejku Janu Kratochvilovi, který jednoduše překonal brankáře a vrátil Hanákům vedení.
Ti ve druhé třetině znovu navýšili, když přesně na začátku 30. minuty dokázal znovu udeřit Jelínek. Pak se Olomouc musela dvakrát bránit soupeřově přesilovce, kterou ale v obou případech přestála bez úhony. Po druhé třetině to opět vypadalo na těsné utkání a drama v závěru, ale domácí vedli 3:1.
Dramatický závěr se ovšem nepotvrdil, první desetiminutovku poslední části gólově uzavřel Jan Slaběňák, chvíli po něm proměnil přesilovku střelou z pravé strany do vinglu Tomáš Skoupil. A v šestapadesáté minutě se do odkryté klece soupeře trefil znovu Slaběňák. Nový Jičín to zkusil v šesti ještě jednou, a tentokrát byl úspěšný, ale další míček do jeho klece vyslal Bohdan Kopelec, který tak uzavřel skóre na konečný výsledek 7:2.
„Dnešní utkání mělo kvalitu hodnou i vyšší soutěže, soupeř ukázal své zkušenosti a velkou herní vyspělost. My jsme dnes předvedli výborný výkon do obrany i do útoku. Rád bych pozval všechny na nedělní charitativní utkání, které se bude hrát od 18:00 zde v naší nedobytné tvrzi,“ okomentoval duel asistent trenéra Daniel Tichý.
Další duel sehraje Olomouc v neděli 26. listopadu v Čajkaréně, kde se utká s týmem FBS Mohelnice. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.