Muži bodovali i po návratu domů. V pohledném zápase přehráli Nový Jičín

Předlouhá šestizápasová série na hřištích soupeřů je ta tam. Hanáci se konečně vrátili do své Čajkarény, kde přivítali celek Warriors Nový Jičín FBK Sršni B. S tím se utkali pomerně nedávno na jeho palubovce a bylo z toho velice vyrovnané utkání. Tentokrát ale FBS nenechalo nic náhodě a soupeře v poklidu přehrálo.

FBS OLOMOUC – WARRIORS NOVÝ JIČÍN FBK SRŠNI B 7:2

Branky: 4. Tomáš Jelínek, 15. Jan Kratochvil, 30. Tomáš Jelínek, 50. Jan Slaběňák, 53. Tomáš Skoupil, 56. Jan Slaběňák, 58. Bohdan Kopelec - 13. Adam Burýšek, 57. Petr Burýšek
Zásahy brankářů: Patrik Antoniazi 26 - Jan Klinka 24
Rozhodčí: Stanislav Kosek – Jaromír Kubáč
Vyloučení: 4:2, využití: 1:0
Diváků: 38

Do zápasu Olomoučtí vstoupili velice dobře, už ve čtvrté minutě vyslal dělovku Tomáš Jelínek, a ta skončila v brance. Soupeři to chvíli trvalo, ve třinácté minutě už ale dokázal odpovědět. Jeden ze Sršňů se ocitl před brankou sám a zavěsil do víka. Olomouc pak musela do čtyř, jenže ve vlastním oslabení dokázal Vojta Krhovják vypíchnout kotouč a předložit ho do brejku Janu Kratochvilovi, který jednoduše překonal brankáře a vrátil Hanákům vedení.

Ti ve druhé třetině znovu navýšili, když přesně na začátku 30. minuty dokázal znovu udeřit Jelínek. Pak se Olomouc musela dvakrát bránit soupeřově přesilovce, kterou ale v obou případech přestála bez úhony. Po druhé třetině to opět vypadalo na těsné utkání a drama v závěru, ale domácí vedli 3:1.

Dramatický závěr se ovšem nepotvrdil, první desetiminutovku poslední části gólově uzavřel Jan Slaběňák, chvíli po něm proměnil přesilovku střelou z pravé strany do vinglu Tomáš Skoupil. A v šestapadesáté minutě se do odkryté klece soupeře trefil znovu Slaběňák. Nový Jičín to zkusil v šesti ještě jednou, a tentokrát byl úspěšný, ale další míček do jeho klece vyslal Bohdan Kopelec, který tak uzavřel skóre na konečný výsledek 7:2.

„Dnešní utkání mělo kvalitu hodnou i vyšší soutěže, soupeř ukázal své zkušenosti a velkou herní vyspělost. My jsme dnes předvedli výborný výkon do obrany i do útoku. Rád bych pozval všechny na nedělní charitativní utkání, které se bude hrát od 18:00 zde v naší nedobytné tvrzi,“ okomentoval duel asistent trenéra Daniel Tichý.

Další duel sehraje Olomouc v neděli 26. listopadu v Čajkaréně, kde se utká s týmem FBS Mohelnice. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.