Mladším kategoriím pomalu začínají ligové sezóny. O víkendu do ní vkročili dorostenci

Sezóna se pomalu vrací, některé kategorie už mají za sebou první zápasy. Z mládeže si ostré zápasy letos vyzkoušeli nejdříve dorostenci, kteří víkend zakončili s bilancí jedné výhry a jedné prohry.

FBC HRADEC KRÁLOVÉ – FBS OLOMOUC 2:11 (2:2, 0:3, 0:6)
Branky: 14. Jiří Krček, 15. Sebastian Jandík - 5. Petr Holásek, 7. Samuel Strašil, 23. Martin Tkadlec, 28. Marek Opluštil, 29. Jan Slavík, 35. Jan Spurný, 36. Radim Bečica, 36. Martin Tkadlec, 37. Samuel Strašil, 44. Jan Spurný, 45. Martin Tkadlec
Rozhodčí: Artem Zolotar - Danylo Abeliashev
Vyloučení: 1:1; využití: 0:0
Diváci: 18

Úvodní zápas sezóny otevřeli olomoučtí dorostenci proti Hradci Králové na venkovní půdě. Proti nim se postavil domácí Hradec Králové. Hanáci otevřeli skóre během páté minuty trefou Petra Holáska, na kterého navázal už o dvě minuty později Samuel Strašil parádní dělovkou. Vše ale nebylo tak růžové, Hradec se totiž dvěma góly ve 14. a 15. minutě dokázal do zápasu vrátit, a do šaten se tak odešlo za stavu 2:2.

Ve druhé třetině se pomalu výkon zlepšoval. Olomouc trefila tyčku, pak se podařilo vsítit Martinu Tkadlecovi, Marku Opluštilovi a Janu Slavíkovi. Díky třem gólům v průběhu prostřední patnáctiminutovky si Hanáci vytvořili solidní náskok do další části. A v té už dominovali. Nejdřív přežili bez úhony oslabení, potom soupeře zasypali salvou šesti gólů, aby tak nakonec vyhráli své úvodní utkání sezóny výsledkem 11:2.

„V prvním zápase, proti Hradci Králové, byl vidět veliký rozdíl kvality mezi oběma týmy. V první třetině jsme ale byli nepřesní, laxní a naivní. Nebyl to od nás dobrý výkon. Pak se to lehce zvedlo a zápas skončil velkým brankovým rozdílem,“ zhodnotil duel trenér Tomáš Skoupil.

FBS OLOMOUC – ACEMA SPARTA PRAHA UNYP 6:7 (1:2, 2:2, 3:3)
Branky:
14. Marek Opluštil, 17. Jan Slavík, 25. Jakub Balner, 34. Jakub Balner, 39. Marek Opluštil, 45. Jakub Balner - 10. Adam Hykel, 13. Tomáš Novotný, 16. Adam Hykel, 24. Jiří Sovíček, 37. Tomáš Novotný, 38. Martin Prunner, 43. Martin Prunner
Rozhodčí: Jakub Vycpálek – Filip Herbst
Vyloučení: 2:2; využití: 1:1
Diváci: 36

V druhém utkání přišla na straně soupeře trochu těžší váha. A to rovnou pražská Sparta. Ta se ujala vedení góly v 10. a 13. minutě, Marku Opluštilovi se ale povedlo před pauzou alespoň jednou snížit. Druhá perioda byla už pěknou přestřelkou. Soupeř navýšil na 3:2, snížení přišlo z hole Jana Slavíka v přesilovce, pak se zase prosadil protivník, aby na rozdíl jediné branky opět dostal Olomouc Jakub Balner.

Největší kanonáda ale byla na pořádku dne až ve třetí části. Balner totiž chvíli po začátku vyrovnal, pak ale Sparta dvěma brankami odskočila. Po trefě Marka Opluštila využila přesilovku, a závěrečná branka Balnera, která znamenala jeho hattrick, už přinesla pouze snížení na výsledných 6:7.

„Hráli jsme proti velice kvalitnímu soupeři. Zápas byl takticky svázaný, a to zejména v prvních dvou třetinách. Bohužel jsme dělali individuální chyby, které soupeř trestal. Dostat sedm gólů proti takovému protivníku je hodně. Musíme na tom zapracovat a tyhle nedostatky zlepšit, abychom za ně příště nebyli trestáni. Co se ale týče týmového výkonu, odvahy, rozhodně to bylo to, kudy bychom se chtěli ubírat. Děkuji týmu za bojovnost, odhodlanost a chuť zápas i za nepříznivého stavu stále vyrovnat nebo i vyhrát. Závěrem děkuji kromě hráčů také realizáku. Teď máme 14 dní na to se připravit na další zápasy,“ uzavřel hodnocení trenér.

„Chtěl bych také popřát dvěma našim hráčům, Samovi Strašilovi a Honzovi Slavíkovi, k angažmá ve Finsku. My budeme pracovat takovým způsobem, aby až se kluci v lednu vrátí, tak aby se vrátili do týmu, který je ještě lepší, a mohli dál směřovat za našimi cíli,“ doplnil.