Krnov na Čajkaréně domácím zatápěl. FBS ale tři body získalo

Poslední domácí zápas v základní části ročníku 2022/23. To byl souboj Olomouce s Krnovem. Orca vyhrála první třetinu, a i v těch další Hanáky trápila. Duel však nakonec dopadl vítězstvím domácích florbalistů.

Olomoučtí do měření sil nevstoupili vůbec dobře. Krnov poprvé rozvlnil síť v sedmé minutě. O minutu a pár sekund později se mu to povedlo znovu a ve dvanácté minutě už vedl 3:0. V tuto chvíli to opravdu nevypadalo s FBS dobře. Naštěstí se ale v čase 14:45 povedlo vsítit Tomáši Jelínkovi a po dalších sedmdesáti sekundách skóroval také Šimon Borik. První třetina tak nakonec dopadla jen jednobrankovým rozdílem.

Byla to ale opět Orca, kdo se ve druhé třetině prosadil jako první. Poté, co se zápas přehoupl do druhé poloviny, už to bylo 2:5. Hanáci tak znovu museli dohánět tříbrankové manko. Na rozdíl od předchozího dějství však FBS tentokrát dokázal dorovnat. Skvělý závěr prostřední části korunovaly tři trefy. Míček přesně umístili v pořadí Jan Kopecký, Tomáš Skoupil a Igor Macháček, který se trefil osm sekund před pauzou.

Poslední třetina pak byla tou první, do které FBS vstoupil mnohem lépe, než soupeř. Petr Sova poslal míček za záda soupeře už po osmnácti sekundách, v čase 41:52 to podruhé v duelu zvládl Skoupil. Následně Krnovští snížili, ale domácí rychle odpověděli – a to hned třikrát. Díky dvěma trefám Macháčka, který tak zkompletovat hattrick, a které dělila ještě branka Sovy, se Olomouc dostala do vedení 10:6. Sice po dvanácti sekundách inkasovala, ale Macháček pak přidal ještě čtvrtou branku a usměrnil utkání ke konečnému výsledku 11:7.

Po výhře nad Krnovem Hanáci stále drží první místo v tabulce. Po dvaceti zápasech mají na kontě přesně padesát bodů. Stále ale platí, že po dohrání svých zápasů je může Třinec a Zlín přeskočit. Do konce základní části už zbývají odehrát pouze dva duely, ve kterých se FBS představí na palubovkách právě Třince a Orlové.