Konec nadějí. Rozhodující zápas ovládlo Blansko

Série, která tak hezky začala, nakonec končí smutkem. Muži nezvládli poslední duel v Blansku a s Atlasem opět extrémně těsně prohráli. Pro Hanáky tak letošní sezóna končí, zatímco Blansko postupuje do druhého kola, kde se utká s Třincem.

Poslední a rozhodující duel začal lépe pro soupeře. Ten se už v průběhu druhé minuty dostal do vedení. Celkově Olomouci první třetina vůbec nevyšla. Blansko ji vyhrálo v poměru 3:0. Prostřední perioda byla o mnoho lepší. V šestadvacáté minutě se prosadil Igor Macháček. O devět minut později soupeř využil přesilovku, ale ještě do sirény se povedlo početní výhodu proměnit také Tomáši Skoupilovi.

Třetí část dlouho nenabídla žádnou branku. Až v padesáté páté minutě dostal Atlas k dispozici trestné střílení, které proměnil. Domácí se tak dostali do vedení 5:2 pět minut před koncem třetí třetiny. Vše už vypadalo ztraceně. Pak ale přišel další přesilovkový gól, o která se postaral Tomáš Jelínek. A přesně o třicet sekund později na 4:5 snížil Skoupil. Za zbývající dvě a půl minuty už se ovšem Hanákům nepodařilo vstřelit kýžený pátý gól. Bohužel tak v rozhodujícím utkání soupeři podlehli a s letošním play-up se loučí.

„Popravě musím říct, že i přes zklamání z vypadnutí to pro nás bylo velmi pozitivní play-up. Spousta našich mladých hráčů ukázala svůj potenciál a celkově se projevila práce, kterou jsme tomu letos obětovali. Tým mužů se stal něčím, co bylo v Olomouci dlouho problémem. Stal se partou, kamarády, druhou rodinou a myslím, že pokud vydržíme v nastavení z letoška, v následujících letech od nás můžete čekat velké věci. Příští rok se ještě posílíme a jsme připraveni se posunout minimálně o ligu výš. Děkujeme soupeři, se kterým jsme vytvořili dle mého názoru jednu z nejkoukatelnějších sérií, kterou Divize pamatuje. Děkujeme fanouškům, kteří jsou pro nás velmi důležití a vnímáme každou jejich podporu. A už teď se těšíme na příští sezónu,“ sdělil po zápase vedoucí týmu Karel Stehlík.

Blansko se díky vítězství 3:2 na zápasy posunulo do druhého kola play-up, kde se střetne s Třincem. Naopak Olomouc zůstane další rok v Divizi a letošní sezóna pro ni končí.