Juniorům a dorostencům start sezóny hrubě nevyšel. Naopak juniorky mají dvě výhry.

Sezóna kromě hlavních týmů žen a mužů začíná pomalu již i ostatním kategoriím. V tomto týdnu se do hry dostali junioři, juniorky a dorostenci. Jakkoliv se chlapeckým kategoriím nedařilo, ty dívčí se předvedly v plné parádě a vykročily do sezóny pravou nohou.

Junioři A

Hlavní juniorský tým Olomouce vkročil do nové sezóny utkáním s ČPP Ostravou. A to na její půdě. Utkání to nebylo z pohledu Hanáků zrovna nejlepší. A to přestože na gól Ostravy ve druhé minutě dokázali Olomoučtí dvěma góly po sobě odpovědět a přetočit stav. To bylo na začátku druhé třetiny, pak se utkání ale z pohledu hostů sesypalo. Ostravané nasázeli ještě osm gólů, Olomoučtí už jen dva a celkově tak prohráli 9:4.

Ještě hůř to bohužel vypadalo v dalším zápas s Havířovem. Matěj Ivo Pírek sice duel gólově otevřel a Matěj Romanovský pak srovnával na 2:2 ve 29. minutě, pak se ale opět zápas totálně pokazil, když ve druhé půli dokázalo Torpedo vsítit ještě devětkrát a Hanáci ani jednou. „Naše hloupé chyby dostaly soupeře na koně a my se z toho položili. Ve spojení s naší kondicí v poslední třetině to prostě nemohlo dopadnout dobře,“ komentoval výkon v druhém zápase trenér olomouckých juniorů Matěj Ošťádal.

Dorostenci A

Se stejným protivníkem jako junioři započali ročník i dorostenci. Zápas byl vyrovnanější. Soupeř sice vsítil jako první, Olomouc ale dokázala srovnat a dokonce otočit. A i po následném dalším obratu FBS srovnal na 3:3 zásluhou Martina Daniše. Pak už Ostrava skórovala hned třikrát a Hanáci stihli jen jednu kosmetickou úpravu. Zápas skončil výsledkem 4:6.

Mnohem horší už to bylo s Asperem Šumperk. Ten skóroval hned dvakrát v úvodních minutách. Jan Spurný snižoval těsně před první přestávkou na 2:1, ale to bylo vše, na co se FBS v tomto utkání zmohl. Pak už si Šumperk, který byl označen jako domácí, připsal dvě výrazné třetiny, kdy přidal pět a tři góly. Celkově zvítězil 10:1.

Juniorky A

Co se nepovedlo chlapcům, povedlo se dívkám. Juniorky byly jedinou z dívčích kategorií (vyjma A týmu), která si zatím zahrála. A přivezla hned dvě výhry. Nejprve se v Brně utkala s Bulldogs. Šedesátiminutový zápas přinesl pouhé tři branky. V první třetině nepadla žádná. V té druhé trestala oslabení Olomouce Karolina Bartoňková. Hanačky ale srovnaly, když Hlaviznová naservírovala míček Kateřině Stokláskové před prázdnou branku. Deset minut před koncem pak rozhodla Klára Souralová. A byla z toho tedy první výhra v prvním zápase sezóny.

Druhý duel pak byl ještě lepší. Soupeřem Hanaček byly Vítkovice, které ale nekladly velký odpor. Valentýna Zerzánová otevřela skóre, následovalo pak dalších osm gólů do branky Ostravanek, přičemž ty se netrefily ani jednou. A tak se zrodila parádní výhra 9:0. „Dlouho očekávaný zápas s těžkým soupeřem, který nás posouvá dál a je vždy velkou motivací. Proti včerejšku jsme udělali změny v jednotlivých řadách a na naší hře to bylo znát. Pozitivní byla i střelecká potence. Včera nám to tam nepadalo, a dnes jsme to odčinili. Tak doufám, že se budeme dále zlepšovat,“ okomentoval výkon juniorek trenér Ondřej Čoček.