Juniorky vyhrály i potřetí. Dorostenky rozdrtily Přerov a zametly i s Vítkovicemi

Uplynulý týden přinesl druhý hrací víkend pro tři kategorie. Junioři s velkou marodkou bohužel padli proti Ostravě. Juniorky ale předvedly dobrý výkon v Židenicích a dorostenky zase doma proti Přerovu a Vítkovicím.

Junioři

Juniorské áčko mělo v uplynulém víkendu pouze jeden zápas. V Čajkaréně se utkalo s FBC ČPP Ostravou. Vstup do utkání byl velice dobrý. A to přesto, že do utkání nastoupila velice oslabená sestava domácího celku. Ve druhé minutě otevřel skóre Matěj Ivo Pírek, kterého následoval v šestnácté minutě Filip Černohous. Ostravě se však povedlo nejdříve snížit a pak i srovnat ještě do první pauzy.

Zbytek zápasu už patřil Ostravským. Ti se postupně dostali čtyřmi brankami v řadě na stav 2:6, který sice ještě přerušil Antonín Mikulík v 57. minutě, ale i tak dokázali hosté vstřelit další dvě branky a vyhrát vysoko 9:3. „Ačkoli jsme prohráli, tak jsem nesmírně hrdý na náš tým. V absolutně šílené sestavě s velkou marodkou jsme hráli to, na co jsme měli a s mnohem silnějším soupeřem jsme hráli vyrovnanou partii, ve které se bohužel objevily chyby, které soupeř trestal,“ okomentoval zápas trenér Tomáš Hruška.

Juniorky

Tým juniorek se vydal do Brna, kde ho doma přivítaly Židenice. Hanačky začaly utkání ve vysokém tempu a měly několik šancí. Poprvé se prosadila v sedmé minutě Veronika Mrázková, jenže soupeř v téže minutě dokázal srovnat. Dvanáctá minuta pak přinesla dvě branky v rozmezí deseti sekund. Trefila se Šárka Zhébalová a Valentýna Zerzánová. Židenice do pauzy ještě jednou snížily.

I ve druhé části se pokračovalo v nastoleném trendu, kdy se hrál aktivní florbal a padlo několik branek. Bohužel ale většinou do sítě FBS. Brněnské hráčky třemi góly v řadě urvaly vedení 5:3, které naštěstí zmenšila Tereza Hlaviznová. Poslední dvacetiminutovka byla ale povedená. Po několika neúspěšných šancích se nakonec prosadila Gabriela Vaculová, na kterou ještě navázala Klára Horčičková, a vedení tak bylo znovu na straně hostů. Nikola Krupičková pak pojistila vítězství v předposlední minutě a změnila skóre na konečných 5:7. Juniorky tak jsou po třech zápasech stále stoprocentní.

Dorostenky

Poslední z kategorií měla o víkendu na plánu dva zápasy. Nejprve na Rooseveltovu přijel Přerov. Ten ale schytal těžký debakl. Jako první se trefila už v jedenácté sekundě Kateřina Stoklasová. Ve zbytku první půle padlo ještě šest branek. Prostřední část byla nejvyrovnanější. Olomouc se trefila dvakrát, soupeř neskóroval. Jenže pak přišla znovu absolutní smršť a olomoucké dívky nastřílely těm přerovským dalších deset gólů. Celkově vyhrály poměrem 19:0.

Vyrovnanější pak bylo utkání s Vítkovicemi. I to ale Olomouc otevřela brankově dost brzo. Na počátku čtvrté minuty se trefila taktéž Stoklasová. Ve stejné minutě pak ještě pálila přesně Veronika Mrázková a už to bylo 2:0. Obě hráčky se v utkání trefily ještě jednou. Vítkovice skórovaly pouze jednou, a tak si z Olomouce odvezly prohru 1:4.