Juniorky si z Ostravy odvezly tři body

Už šest zápasů stihly odehrát olomoucké juniorky, z toho dva duely stihly tento víkend. V nedaleké Ostravě v sobotu porazily Vítkovice a v neděli prohrály s FBC Ostrava.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBS Olomouc 3:5

branky: 23. Tereza Adamišová, 36. Monika Svolinská, 44. Natálie Jedličková - 19. Monika Majdová, 45. Veronika Mrázková, 48. Kateřina Čočková, 53. Lucie Majerová, 57. Lucie Ema Navrátilová; rozhodčí: Ondřej Fojt - Lukáš Křivánek; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 36; zásahy brankářů: Kateřina Vrlová 17 - Kristýna Keclíková 18; po třetinách: 0:1, 2:0, 1:4

Olomoucké juniorky šlapaly první dvě třetiny vodu a Vítkovice byly více na míčku. I přes optickou převahu domácích to byla olomoucká Majdová, která otevřela brankový účet. Ve druhé třetině už dokázaly Vítkovice využít herní převahy. Smetanová ve 23. minutě obrala obranu, přihrála volné Adamišové a ta se z blízkosti prosadila. Čtyři minuty před koncem poslala domácí do vedení Svolinská.

Začátkem poslední dvacetiminutovky odskočily Vítkovice o dvě branky. Olomoucké hráčky však zvládly posledních patnáct minut skvěle. Mrázková rychle snížila. Zlomový moment přišel o dvě minuty později, Olomouc zvládla oslabení, nejen že ho ubránila, ale ještě zvládla vybojovat nájezd. K tomu se postavila Čočková a nekompromisně zakončila. Olomouc v závěru zvrátila zápas, když se nejdříve prosadila Majerová a dvě minuty před koncem Navrátilová.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - FBS Olomouc 6:0

branky: 11. Anna Kytlicová, 18. Anna Včelná, 21. Bára Lysková, 22. Zoe Šarlota Srničková, 42. Anna Včelná, 49. Linda Kuntošová; rozhodčí: Andrej Bílek - Ondřej Fojt; vyloučení: 3:3; využití: 1:0; diváků: 69; zásahy brankářů: Karolína Žižková 23 - Kristýna Čechová 33; po třetinách: 2:0, 2:0, 2:0

Nedělní utkání olomouckým hráčkám nevyšlo, Ostrava od začátku do konce nacházela stejný recept na obranu Olomouce. Domácí dokázali vyhrát 6:0.

Komentář trenéra Čočka po zápase s Ostravou: „Na dnešním zápase toho moc pozitivního nevidím. Kuba mi před zápasem říkal že si náš tým musí sednout. Já bych naopak řekl, že by se konečně měl zvednout a začít běhat, ale ne jen ta jedna s míčkem, ale celá pětka na hřišti.... Další kapitolou je produktivita, na jeden gol potřebujeme asi tak 256 šancí. Nedat čtyři brejky v jednom zápase je i na můj vkus moc. O tom, že by hráčky spolu měly na hřišti komunikovat, raději nebudu ani psát. Soupeř nám dal 5 identických branek a my nejsme schopní zareagovat. Budeme se muset zamyslet, přehodnotit přístup a stanovit si priority. Teď se chci soustředit na dorostenky, kde nám podobné zápasy mohou pomoci! „