Juniorky si připsaly vysokou výhru, ale i první porážku v sezoně

Olomoucké juniorky si o víkendu střihly dva zápasy. V sobotu vyzvaly Vinohrady, se kterými si hravě poradily 14:0. Šesti body se v utkání vyšvihla Klára Hořčičková, první nulu v sezoně si připsala Kristýna Keclíková. Nedělní repríza finále nevyšla Olomouci dle představ, z Chodova si odváží porážku 5:8.

FBS Olomouc 14:0 TJ Sokol Královské Vinohrady

Loni spolu týmy odehrály jedno utkání, tenkrát vyhrála Olomouc 8:1. V letošní sezoně si juniorky zastřílely více.

Utkání rozhodly hráčky Olomouce již v první třetině. Brankový účet otevřela po třech minutách Veronika Mrázková. Vedení navýšila tvrdou střelou Grabriela Vaculová. Tlak Olomouckých hráček se navyšoval a z toho pramenily další gólové šance. Třetí branku týmu přidala Kateřina Stoklásková a počtvrté se olomoucké hráčky mohly radovat již ve čtrnácté minutě, když navýšila vedení Nela Juráňová. Třetinu ukončila po skvělé akci Hořčičková.

Druhou třetinu můžeme definovat jako demolici v přímém přenosu, který ale nebyl k dispozici. Olomouc dokázala dostat míček do sítě soupeře rovnou devětkrát. Šestou i sedmou branku vstřelila Hořčičková, která završila po 23 minutách hattrick. Dále se prosadily Zaoralová, Stoklásková, Hořčičková, Ševčíková, Vaculová a třetinu třináctou brankou ukončila Zaoralová. Olomouc vyprodukovala v této třetině 24 střel na branku.

Olomouc protočila sestavu a pošetřila v poslední části hráčky na nedělní zápas s Chodovem. Domácí Vinohrady vystřídaly brankářku. Tyto aspekty vedly k tomu, že Olomouc přidala pouze jednu branku. Tu v přesilové hře vstřelila Kateřina Stoklásková, která si tím mohla také odškrtnout hattrick.