Juniorky přišly o tři body, nepřišly však o třetí místo

Olomoucké juniorky sehrály o víkendu pouze jeden zápas. V neděli vyzvaly čtvrté Bohemians. Nenavázaly na výhru z prvního vzájemného utkání a prohrály 4:8.

Utkání nezačalo pro olomoucké hráčky dobře. Soupeř zachytil vstup a z prvních dvou větších šancí dokázal dvakrát zavěsit. Na druhou branku pražského týmu zareagovala Lucie Majerová a snížila tak brankové manko svého týmu. Stav 1:2 vydržel pouze 30 sekund a Bohemka vstřelila třetí branku z hole Bunterové.

Ani úvod druhé části Olomouc nezachytila. Sabina Soňorová vstřelila čtvrtou branku svého týmu. Olomoucká Zaoralová zase snížila vedení soupeře, ale stejně jako po první vstřelené brance dokázali domácí odpovědět velmi rychle a vzali si zpět vedení o tři branky.

Olomoucké hráčky se poučily z prvních dvou třetin a úvod té třetí zachytily lépe. Veronika Mrázková snížila vedení soupeře na dvě branky. V 51. minutě však přišel rozhodující moment, když hráčky domácího týmu vstřelily dvě branky v rozmezí 17 sekund a dostali se do vedení 7:3. Olomouc sice ještě kontrovala čtvrtou brankou, na víc se ale už nezmohla. Domácí ještě vstřelili osmou branku do prázdné a připsali si výhru 8:4.