Juniorky postupují do semifinále! Porazily FBC Liberec

19. března odehrály olomoucké juniorky třetí a rozhodující utkání proti FBC Liberec v rámci čtvrtfinále play-off 1. ligy juniorek. Hanačky svého soupeře porazily těsným rozdílem 2:1, čímž vyhrály sérii a otevřely si dveře do semifinále, ve kterém vyzvou Black Angels. Jak poslední duel probíhal?

Hanačky se ve čtvrtfinále rozhodně nenudily. Liberecký soupeř hrál velmi vyrovnanou hru, a tak všechna tři utkání skončila rozdílem jen jediného gólu. V prvním utkání Hanačky poprvé v sezoně 2022/2023 za stavu 3:4 podlehly a pokud se chtěly v play-off udržet, potřebovaly zvítězit. To se jim v druhém duelu podařilo a díky střelám Veroniky Mrázkové a Kláry Hořčičkové nakonec zvítězily 2:1.

Stejně jako první dva duely, i ten třetí nebyl jednoduchý. Do brány obou kádrů byly nasazené kvalitní gólmanky, Klára Hodulíková na straně domácích a Aneta Fryčová na straně soupeře, jež během první třetiny nepustily jediný gól. V druhé třetině pak skórovaly Barbora Poláchová a Klára Hořčičková, čímž se Olomouc dostala do vedení 2:0! Soupeř na to reagoval jedním gólem, jehož autorkou byla Markéta Šorfová.

V poslední části utkání se již nikomu nepodařilo prosadit, a tak si Hanačky díky svému jednogólovému náskoku z druhé třetiny vybojovaly vytoužené vítězství a postoupily do semifinále! Hráčkou utkání se stala autorka druhé branky, Klára Hořčičková.

Jako svého dalšího soupeře si zvolily pražské Black Angels. První zápas semifinále proběhne v sobotu 25. března na domácí Čajkaréně.