Juniorky porazily Black Angels a probojovaly se tak do finále!

Semifinále play-off 1. ligy juniorek nabídlo dva duely mezi Olomoucí a pražskými Black Angels. Oba skončily vítězstvím Hanaček, které tak postoupily do vytouženého finále! Jak duely probíhaly a s kým se utkají ve finále?

První semifinálový zápas probíhal téměř bezgólově. Skóre otevřela v sedmnácté minutě Tereza Hlaviznová za asistence Kláry Horčičkové a Olomouc se tak dostala do vedení 1:0.

Po zbytek utkání už však ani jedna z gólmanek neinkasovala žádný gól. Kláře Hodulíkové se tak podařilo udržet čisté konto! Hanačky tedy díky jediné povedené střele ze sedmnácté minuty zvítězily a dostaly se o krok blíž k finále! Jako hráčky utkání byly zvoleny obránkyně Michaela Zmrzlá a soupeřova gólmanka Eliška Svrčková, které stejně jako domácí brankářka předvedla skvělý výkon!

Druhý duel už byl zcela odlišný. Po bezgólové první třetině jako první skórovala Veronika Mrázková ve dvacáté první minutě. Pár minut po ní vstřelila druhou branku utkání Kateřina Stoklásková. Ke konci druhé třetiny se prosadila ještě Gabriela Vaculová, což Hanačky dostalo do poměrně bezpečného vedení 3:0. Těsně před koncem druhé části se prosadil poprvé i soupeř, čímž snížil náskok hostů.

V poslední části utkání se opět prosadila Gabriela Vaculová, jež ve čtyřicáté druhé minutě vstřelila čtvrtý gól ve prospěch Olomouce. Minutu před koncem vstřelil druhou branku soupeř, což však na náskok Hanaček nestačilo a ty zvítězily i podruhé, tentokrát za konečného stavu 4:2. V sérii tak vyhrály 2:0 a postoupily do finále!

Ve finále vyzvou pražský Chodov, jenž v semifinále porazil FbŠ Bohemians. Duel mezi finalisty skončil v základním kole výhrou Hanaček, a to 5:4. První finálové utkání je plánováno 7. dubna v 15:00 na domácí Čajkaréně!