Juniorky poprvé podlehly. S Libercem prohrály jeden zápas, o postupu se tak rozhodne příští neděli!

Olomoucké juniorky si do čtvrtfinále zvolily FBC Liberec, se kterým se utkaly 11 a 12. března. První zápas nedopadl ve prospěch Hanaček a ty tak poprvé v letošní sezoně zažily prohru. V druhém utkání sebraly veškeré síly a dovedly ho do vítězného konce, čímž vyrovnaly sérii. Rozhodující zápas proběhne na domácí půdě 19. března 2023.

První utkání s FBC Liberec nedopadlo podle představ domácích, neboť juniorský kádr poprvé v sezoně 2022/2023 zažil prohru. Po bezgólové první třetině se jako první prosadil soupeř, a to hned dvakrát za sebou. Následovalo vyloučení na straně Liberce, kterého Hanačky využily a v přesilové hře vstřelily svou první branku. Její autorkou byla hráčka utkání Valentýna Zerzánová, jež skórovala pak ještě ke konci druhé třetiny. Mezitím však i soupeř vstřelil další dvě branky, a tak byl gólový stav po čtyřiceti minutách 2:4.

Ve třetí třetině vstřelila branku Veronika Mrázková, čímž snížila náskok soupeře na 3:4. Bohužel to byla pro Hanačky poslední branka utkání, a tak Liberec zvítězil.

Druhý duel byl velmi vyrovnaný, v první třetině padl na obou stranách jen jeden gól. Z olomouckého kádru skórovala Veronika Mrázková v třinácté minutě. Druhá část pak proběhla zcela bez gólů, takže do třetí třetiny se vstupovalo za stavu 1:1. Rozhodující branku vstřelila ve čtyřicáté šesté minutě Klára Hořčičková, čímž zajistila Hanačkám vítězství. Hráčkou utkání pak byla zvolena gólmanka Kristýna Keclíková.

Díky výhře 2:1 Olomouc vyrovnala sérii a čeká je rozhodující utkání, které je naplánované na 19. března v 14:00. Přijďte tedy juniorky na domácí Čajkarénu pořádně podpořit!