Juniorky oslavily první výhru, na Chodov však nestačily

Sezona juniorek se zatím nevyvíjí moc dobře, minimálně co se bodů týče. Po čtyřech zápasech si Olomouc připsala pouze tři body, a to za nedělní výhru nad Spartou. V sobotu podlehly juniorky favoritkám z Chodova.

FBS Olomouc - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:6

branky: 35. Lucie Zaoralová - 13. Kamila Verčimáková, 26. Klára Jiříková, 32. Denisa Bubeníková, 34. Eva Křtěnová, 49. Denisa Bubeníková, 55. Denisa Bubeníková; rozhodčí: Stanislav Kosek - Jaromír Kubáč; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 42; zásahy brankářů: Kristýna Čechová - 30 - Eliška Držíková - 5; po třetinách: 0:1, 1:3, 0:2

První třetina byla z herního projevu ta nejvyrovnanější, ačkoli si soupeřky vytvořily více šancí, tak i olomoucké juniorky dokázaly zahrozit. Chodovský tlak se nakonec podařilo přetavit do úvodní branky, Verčimáková udělala výběh od mantinelu a prostřelila jak blok, tak brankářku.

Ve druhé třetině byla herní převaha Chodova už rapidně větší, Olomouc vyprodukovala pouze 2 střely na branku, zatímco soupeřky střel měly 16. Z těchto 16 střel rozvlnily sít Čechové třikrát. Na 2:0 navýšila Klára Jiříková, která se ocitla sama před brankářkou a trefila se přímo k tyči, vedení hostů navýšila Bubeníková a na 4:0 se Chodov dostal díky brance Křtěnové. Taktéž domácí se dočkali branky, Mrázková prošla až od vlastní branky na polovinu soupeře, vyslala Zaoralovou do úniku a ta se počínala náramně, 1:4.

Bohužel i ve třetí třetině byl střelecký rozdíl až příliš velký, Olomouc ohrozila branku pouze jednou. Naopak Chodov ještě dvakrát skóroval, o obě branky zařídila Denisa Bubeníková.

FBS Olomouc - ACEMA Sparta Praha UNYP 7:2

branky: 4. Sophie Pallová, 10. Sofie Zaoralová, 17. Lucie Zaoralová, 29. Nikola Barbořáková, 32. Kateřina Čočková, 40. Lucie Zaoralová, 40. Veronika Mrázková - 43. Eliška Pavlíčková, 58. Eliška Pavlíčková; rozhodčí: David Eliáš Lipenský - Petr Holan; vyloučení: 5:2; využití: 0:2; diváků: 48; zásahy brankářů: Kristýna Keclíková 11 - Nicol Hoferová 14, Zuzana Keršlágerová 9; po třetinách: 3:0, 4:0, 0:2

V neděli si juniorky dokázaly napravit chuť a se Spartou si relativně snadno poradily. Hned v první třetině se domácí prosadili dokonce třikrát. Brankový účet otevřela střelou do horního rohu Pallová. Domácí následně odbránili oslabení. Vedení navýšila díky dobré práci v před brankovém prostoru Zaoralová. Sparťanky mohly snížit, ale Keclíková přečetla záměr Pavlíčkové a vychytala ji. Třetinu zakončila druhá z sester Zaoralových.

Ve druhé dvacetiminutovce byla Olomouc daleko více aktivní než soupeř. Přestřílela Spartu 12-3 a přidala čtyři branky. Ve 29. minutě se prosadila Barbořáková po přihrávce Mrázkové. O tři minuty později navýšila olomoucké vedení přízemní střelou Kateřina Čočková. V poslední minutě rozpoutaly hráčky kolotoč, do kterého Sparťanky naskočily. Nejdříve hodila žeton do kolotoče Zaoralová, o deset sekund později ho roztočila opět Mrázková.

Za poslední třetinu nebudou domácí trenéři nadšení. Olomoucké hráčky byly čtyřikrát vyloučené a téměř polovinu třetiny hrály ve čtyřech. Sparta z této skutečnosti těžila, ve 43. minutě otevřela sparťanský účet Pavlíčková. Tři minuty před koncem zápasu se stejná hráčka prosadila opět z přesilové hry.