Juniorky jsou vicemistryně republiky!

Olomoucké juniorky se ve finálovém souboji střetly stejně jako v minulé sezoně s pražským Chodovem. Tentokrát však soupeře nedokázaly porazit a po prohře 2:0 v sérii jim titul proklouzl mezi prsty. I přes prohru se ale mohou pyšnit stříbrnými medailemi! Jak finálové duely probíhaly?

První finálový zápas byl v režii Chodova, kterému se hned v úvodní části podařilo dostat do vedení 3:0. Hanačky do konce prvních dvaceti minut vedení snížily díky střele Kláry Horčičkové na 1:3, i tak ale měly co dohánět. Po bezgólové druhé třetině pak bylo jasné, že vstřelené góly z první části Chodovu zajistily velký náskok.

Na začátku závěrečné třetiny pak Chodov zvýšil vedení na 4:1. Hanačky na to dokázaly reagovat dvěma střelami, z čehož vznikl jednobrankový rozdíl. Jejich autorkami byla hráčka utkání Tereza Hlaviznová a Valentýna Zerzánová. Dvě minuty před koncem ale soupeř popáté skóroval, čímž si pojistil výhru za stavu 5:3. Hanačky v sérii prohrávaly 0:1 a druhé utkání tak pro ně bylo klíčové.

Ani druhé utkání ale nedopadlo ve prospěch Olomouce. Hned ve druhé minutě proměnila hráčka z Jižního Města trestné střílení a Chodov se tak dostal do vedení 1:0. O pár minut později stav vyrovnala hráčka utkání Veronika Mrázková. Soupeř na sebe nenechal dlouho čekat a dostal se opět do vedení. Hanačky stav znovu vyrovnaly, a to díky druhé střele Veroniky Mrázkové. Chodovští ale o pár sekund později skórovaly ještě jednou a kádry tak do šatny odcházely za stavu 2:3 pro Olomouc.

Ve druhé třetině zkompletovala Veronika Mrázková hattrick a stav byl vyrovnán, tentokrát na 3:3. Chodov na to reagoval další brankou a dostal se opět do jednogólového náskoku.

Na začátku rozhodující třetiny Chodov zvýšil své vedení střelou z vlastní poloviny, jež rozhoupala síťku v bráně Kláry Hodulíkové. Poté následovalo na jejich straně vyloučení, kterého ale Hanačky nedokázaly využít. Chodov své vedení pak ještě zvýšil, když ve čtyřicáté šesté minuty vstřelil šestý gól. Vyloučení proběhlo i na straně Olomouce, na dvě minuty si šla sednout Šárka Zhébalová. Soupeř ale na rozdíl od Hanaček přesilové hry využil.

Následovalo druhé vyloučení na straně Chodova a Valentýně Zerzánové se při něm podařilo pohotovou gólmanku Michaelu Galuškovou překonat. Pro Hanačky byla ale tato úspěšná střela poslední, zatímco Chodov čtyři minuty před koncem ještě poosmé skóroval. Za stavu 4:8 tak olomoucké juniorky přišly o vytoužený titul. Za stříbrné medaile se ale rozhodně nemusí stydět! V celé soutěži předváděly skvělý výkon.

Juniorkám gratulujeme k druhému místu a přejeme mnoho úspěchů do další sezony.