Juniorky drtily další soupeře, zadařilo se i béčkům mužů a starších žáků

Další hrací týden přinesl další zápasy. Postupně se zapojuje již více a více kategorií. Tento týden nabídl dobré duely juniorek a béček mužů a starších žáků. Naopak stále se nedaří juniorskému týmu, který třikrát prohrál.

Muži B

První dva ligové zápasy za sebou má mužské béčko. To se v rámci Olomoucké ligy mužů střetlo s Přerovem a Litovlí. Mač s Přerovem se vyvíjel ze začátku velice dobře. Přestože soupeř skóroval první, Olomoučtí úvodní třetinu vyhráli 3:1. Soupeř se ale ve zbytku zápasu dokázal dotáhnout a nakonec srovnat na 4:4. Šťastnější konec měl druhý duel, ve kterém do vedení Olomouc poslal Michal Struž a následoval ho Martin Willmann. I Litovli se podařilo dotáhnout, ale Jan Roletzky v čase 33:49 přece jen překlopil znovu vedení na stranu domácích, kteří si tak připsali první výhru.

Junioři

Junioři se bohužel stále hodně trápí a začátek sezóny jim vůbec nevychází. S Vítkovicemi šli do vedení, ale soupeř si vytvořil velký náskok pěti góly v řadě. Od 24. minuty to pak nebylo z pohledu Hanáků špatné, dokázali totiž postupně snížit až na 5:6, jenže následně jim soupeř znovu unikl a utkání skončilo 12:6 pro Ostravany.

O moc lepší to nebylo v utkáních s Havířovem a ani v dalším duelu s Vítkovicemi. Tristní výkon předvedli junioři hlavně proti Havířovu, kde za stavu 2:2 úplně odešli a inkasovali osm branek. V repríze s Ostravany pak soupeři konkurovat nedokázali, dobře sehráli jen první třetinu a prohráli 3:13.

Dorostenci

Dorostenecké mužstvo vkročilo do hracího víkendu zápasem s Otrokovicemi, které byly označeny jako hostující, ale hrálo se u nich doma. Panteři si za prvních šestnáct minut vytvořili pohodlný čtyřbrankový náskok, který ve zbytku zápasu už jen navyšovali a hru kontrolovali. Duel skončil výsledkem 3:8 z pohledu Olomouce. Ta ale předvedla mnohem lepší výkon proti Slovácku, kdy šla do vedení 3:0 a na soupeřovo snížení zareagovala dalšími třemi brankami. Dorostenci tak druhý zápas vyhráli poměrem 6:1.

Starší žáci B

První hrací víkend čekal na béčko starších žáků. Ti se nejdříve postavili doma Playmaykerům. Prostějov kapituloval hned čtyřikrát po sobě, než dokázal sám vsítit. To se mu povedlo ale jen jednou, pak už zase převzal otěže FBS a dalšími čtyřmi góly usměrnil konečný výsledek na 8:1. Následující zápas proti Hranicím byl už jednostrannou záležitostí. Sokoli inkasovali sedmnáctkrát, tři hráči Olomouce (Adam Beneš, Jan Borik a Tadeáš Krumpholz) zaznamenali v zápase hattrick, a duel skončil výsledkem 17:2.

Juniorky

Olomoucké juniorky zatím přehrály všechny soupeře v minulých hracích týdnech. Tentokrát tomu nebylo jinak. Jako první poznala sílu týmu Plzeň. Ta prohrávala ve 33. minutě už o deset branek. To byla ovšem jen půlka toho, co dokázala Hanačky předvést. Nakonec vyhrály 20:3. Osm kanadských bodů si zapsala Veronika Mrázková (6+2), po šesti měly na kontě Tereza Hlaviznová (4+2) a Valentýna Zerzánová (3+3).

A ani Tatran nedokázal v domácím prostředí olomoucké juniorky nakonec přehrát, ačkoliv to byl rozhodně mnohem vyrovnanější mač než ten se Slavií Plzeň. Mrázková se Zerzánovou poslaly Olomouc do vedení. Soupeř snížil, ale znovu se podařilo vsítit Kateřině Čočkové. Pak se Tatran dostal třemi góly řadě do vedení. V 50. minutě ale pálila znovu Zerzánová a další obrat dokonala v 58. minutě Mrázková. A tak Hanačky znovu zvítězily, tentokrát 5:4.