Horní Suchá padla! Muži zakončili rok 2023 úspěchem

Hanáci mají za sebou poslední utkání v letošním roce. To bylo úspěšné, v Horní Suché zaznamenali vysoké vítězství a rozloučili se s letošním ročníkem výhrou a prvním místem v tabulce divizní skupiny E.

FBK HORNÍ SUCHÁ - FBS OLOMOUC 1:9

Branky: 20. Jiří Třinecký - 8. Tomáš Jelínek, 17. Kryštof Novák, 27. Bohdan Kopelec, 28. Tomáš Jelínek, 31. Jan Minář, 42. Matěj Pecha, 43. Tomáš Jelínek, 43. Igor Macháček, 54. Bohdan Kopelec
Zásahy brankářů: Michael Chalupecký 23 - Patrik Antoniazi 24
Rozhodčí: Břetislav Staněk – Lukáš Křivánek
Vyloučení: 3:2, využití: 0:3

Olomoučtí začali velice dobře. Už v sedmé minutě dokázali potrestat faul soupeře využitou přesilovkou, když se Tomáš Jelínek trefil z dálky do šibenice. Ještě v téže třetině předvedl parádní otočku Kryštof Novák, který následně pálil a vsítil druhou Olomouckou branku. Soupeř ale ještě v poslední minutě dokázal snížit.

Třetí třetina začala dalšími šancemi. Olomouc pak předvedla smršť okolo poloviny utkání. Nejdříve skóroval Bohdan Kopelec, po chvíli se prosadil znovu Jelínek, který opět pálil z dálky přes clonu k tyči. A těsně poté, co se zápas překlopil do druhé poloviny, pálil úspěšně znovu také Jan Minář. Olomouc se tak dostala do vedení 5:1, které soupeř nedokázal snížit ani v dvojnásobné dvouminutové přesilovce.

I vstup do závěrečné dvacetiminutovky byl ze strany Olomouckých parádní. Ve 42. minutě se trefil Matěj Pecha z první, v čase 42:07 skóroval potřetí v zápase Jelínek, a jen 27 sekund poté se prosadil také Igor Macháček. Pak mělo FBS k dispozici nájezd, který neproměnilo, ovšem Kopelec potrestal faul soupeře v přesilovce a uzavřel na konečných 9:1.

„Dnes vcelku vysoká výhra, kdy byla jen škoda, že jsme celý zápas museli tlačit do zavřené pětice domácích. Pozitivum je, že jsme si vyzkoušeli presink, který nám docela fajn fungoval. Na to, že nám dnes zejména pro nemoci chybělo mnoho hráčů základní sestavy a zápas jsme odehráli ve dvanácti lidech si myslím, že jsme předvedli výkon, který nebyl nijak horší než jindy. A teď, po odedřené půlce sezóny nezbývá, než klukům poděkovat co letos předvádí nejen na zápasech, ale i trénincích, vyzvednout čas co tomu do jednoho věnují a popřát pěkné, klidné svátky a po novém roce nastoupit na stejnou vlnu,“ nechal se po utkání slyšet šťastný trenér Lukáš Kočiřík.

Další duel sehraje Olomouc až v roce 2024, a to v sobotu 6. ledna v SH ZŠ Slavkov, kde se utká s tamním FBC DESTILA. Úvodní buly je naplánováno na 17:00.