Hanačky zamíří do Prahy, kde vyzvou Tigers Start98. Juniorky čeká poslední herní víkend základní části

V rámci dvacátého kola Extraligy žen pojedou Hanačky do hlavního města za Tigers Start98, se kterým se utkají v sobotu 11. února v 16:00. Ženy soupeře v prvním duelu porazily za stavu 9:6, a tak se jistě budou snažit svůj tehdejší výkon zopakovat a připsat si další body! Olomoucké juniorky čeká poslední herní víkend základní části, ve kterém vyzvou FBC Ostrava a Sklo Bohemia Světlá n/S.

První duel mezi Olomoucí a Tigers Start98 byl vyrovnaným soubojem. V první třetině se ujaly vedení Hanačky, a to díky střelám Barbory Souškové a Zuzany Hubáčkové. Soupeř na to však obratem reagoval a během začátku druhé třetiny se stav otočil, takže Hanačky najednou prohrávaly 2:4. Vedení Startu ale moc dlouho nevydrželo, jelikož se ženy hned třikrát za sebou prosadily a změnily tak stav na 5:4. Od tohoto momentu své vedení již nepustily, a i přes snahu soupeře narůstající náskok dohnat, ženy zvítězily 9:6.

Z kádru soupeře je třeba zmínit například nejproduktivnější hráčku a hráčku s největším počtem vstřelených gólů, Kateřinu Kovaříkovou či Kristýnu Vejvodovu, jež má na svém kontě nejvíce asistencí.

Jelikož jsou na tom bodově oba kádry velmi podobně, mohou se diváci jistě těšit na zajímavé utkání. Hanačky se nyní pyšní dvaceti pěti body a stojí tak na šesté příčce, na kterou vyšplhaly po výhře nad Bohemians. Soupeř stojí se svými dvaceti čtyřmi body těšně v závěsu na místě osmém.

Olomoucké juniorky se tento víkend také nebudou nudit, čekají je totiž hned dvě utkání, a to s FBC Ostrava a Sklo Bohemia Světlá n/S. Prvního soupeře vyzvou na domácí půdě v sobotu 11. února v 17:00 a o den později vyrazí do Světlé nad Sázavou, kde se s tamním týmem utkají v 16:00. Dokážou juniorky udržet vítěznou šňůru?