Hanáci zvládli nervydrásající duel v Orlové a vyhráli po osmé v řadě

Olomoučtí zažívají výjezdní sérii, tento víkend hráli už třetí venkovní zápas v řadě, a to jsou teprve v polovině této série. Ani tento fakt je ovšem nezabrzdil v jejich vítězné sérii. Tři body vybojovali už po osmé v řadě.

1. FBK EAGLES ORLOVÁ – FBS OLOMOUC 1:3

Branky: 52. Vojtěch Šimík - 42. Jan Kratochvil, 56. Igor Macháček, 59. Jan Slaběňák
Zásahy brankářů: Vít Brož 26 - Patrik Antoniazi 19
Rozhodčí: Dalibor Jekielek – Dominik Pustówka
Vyloučení: 5:2, využití: 0:0
Diváků: 55

Nedělní utkání v Orlové bylo úplně jiné než předcházející zápasy. Celkem padly pouze čtyři branky, a jednalo se tak o zdaleka nejméně gólové utkání, které letos FBS sehrálo. Už úvodní třetina napověděla, že to bude spíš souboj obran. První test přišel ve 3. minutě, kdy byli Hanáci potrestáni po držení Jana Kratochvila, ale oslabení ustáli bez úhony. To stejné platilo při trestu za hrubost Tomáše Jelínka. Mezitím si Olomouc střihla také přesilovou hru, ale taktéž nebyla úspěšná. Viděli jsme hodně šancí, i další početní výhodu Olomouce, která ale taktéž zůstala nevyužita.

Několik dalších přesilovek si oba týmy vyzkoušely i ve druhé třetině, ale ani tentokrát žádný z florbalistů nedokázal míček poslat až do branky. A když ani hostující Denis Smilovský v poslední minutě neproměnil, a trefil pouze tyč, šlo se i po druhé třetině do kabin za bezbrankového stavu 0:0.

Až konečně v úvodu poslední části se Hanákům podařilo skórovat. A to i při vlastním oslabení, když ještě pykali za hrubost Jakuba Godly z předchozího dějství. Vojta Krhovják při přečíslení našel Jana Kratochvila, který vymetl z první levou šibenici. Chvíli poté domácí opět orazítkovali tyčku. Deset minut po první brance hostů ovšem slavili už i domácí. Vojtěch Šimík předvedl parádní individuální akci se zakončením do Antoniaziho. Ten balonek pouze vyrazil před sebe, Šimík ho doběhl a srovnal tak stav utkání.

Radost ale Orlové dlouho nevydržela. V šestapadesáté minutě vzniklo přečíslení Hanáků, kdy Kratochvil přihrál nalevo Igorovi Macháčkovi, ten trefil volný prostor v postoji domácího gólmana, a vrátil tak Olomouci vedení. Eagles už museli reagovat, a tak zkusili power-play. Ta se jim ale nevydařila, Jan Slaběňák vybojoval míč a střelou do prázdné branky definitivně potvrdil osmé vítězství Olomouce v řadě.

„Dnešní utkání bylo soubojem výborných obran, a nebojím se říct, že i nejlepších brankářů v lize, což se projevilo i na výsledku. Dneska musíme pochválit hráče za velkou bojovnost, protože v dnešním utkání mohly vyhrát oba týmy. Jsme rádi za vydřené tři body. Teď je potřeba nepolevit a makat dál,“ zhodnotil zápas vedoucí týmu Daniel Tichý.

Další duel sehraje FBS v neděli 5. listopadu v SH Spartak Hluk. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.