Hanáci vezou z Paskova tři body, junioři vyhráli poprvé v sezóně

Další herní víkend přinesl skvělé výsledky, a to tentokrát nejen v mužské, ale i v juniorské kategorii. Muži totiž porazili v Paskově domácí Saurians, junioři přivezli výhru z Pardubic a tři body si zapsali poprvé v sezóně.

Muži A

Úvod duelu s Paskovem nebyl moc výrazný z pohledu ani jednoho z týmů. Paskov měl více ze hry, první gól ale přesto vstřelili hráči FBS, když se v osmé minutě prosadil Tomáš Skoupil. Následně byl vyloučen Bohdan Kopelec, ale hosté oslabení ustáli. Stav 0:1 vydržel až poslední minuty prvního dějství, kdy šestnáct sekund před „sirénou“ Olomoučtí vytvořili závar před brankou a v chaosu se nejlépe zorientoval Skoupil, který znovu dokázal poslat míč za záda brankáře Vojtěcha Kořínka.

Druhá část pokračovala z pohledu Olomouckých velice dobře. Stačilo devět minut, aby FBS navýšil o další tři branky. Prosadil se Karel Skupník, Vojtěch Krhovják a Jan Rolenc. Paskov moc nebezpečných střel nepředvedl, navíc pak musel bránit ve čtyřminutovém oslabení za hrubost. Poslední třetina pak přinesla další brzké navýšení, když se v čase 44:10 potřetí trefil Skoupil a zkompletoval tak hattrick. Jen o devětadvacet sekund později se poprvé prosadil i Paskov. Ten měl následně k dispozici trestné střílení, které neproměnil. V 54. minutě sedmý gól Olomouce zaznamenal Vít Friedl, po něm domácí ještě dvakrát snížili, ale na více se již nezmohli a utkání tak dopadlo z jejich pohledu prohrou 3:7.

„Dnes to byl povedený výkon. Je vidět, že omlazený tým má velký potenciál. Bude to ještě kus cesty, ale pevně věřím, že s morálem, kteří naši borci drží, to přinese dlouhodobé ovoce. Paskov je velmi zkušený, kousavý soupeř. Je cítit, že mnoho kluků má dlouholeté zkušenosti. Teď bude důležité se soustředit na další zápasy a dále pracovat,“ okomentoval mač vedoucí týmu Tomáš Hruška.

Hanáci jsou tak v tabulce po pěti zápasech pořád čtvrtí, nyní už s jedenácti body. Čtyři body ztrácí na vedoucí Třinec, který má společně se Zlínem bodů patnáct. Další zápas áčko čeká v neděli 16. října, kdy se FBS vydá do Hluku.

Junioři A

Dlouhých sedm zápasů to trvalo, než junioři konečně poprvé zvítězili. A nejen než zvítězili, ale taky než získali své první body. V rámci druhého kola totiž mladí Hanáci vyjeli do Pardubic. Tam předvedli hlavně parádní začátek. Ve čtvrté minutě se prosadil Tomáš Jelínek, na něj o 71 sekund později navázal Martin Robert Horry, a v šesté minutě už na 3:0 navyšoval znovu Jelínek. Ten mohl v desáté minutě zkompletovat hattrick, když měl k dispozici trestné střílení, které ovšem neproměnil.

V čase 12:51 se poprvé prosadili i Sokoli, kteří následně začali dostávat soupeře pod tlak. Toho ale k dalšímu gólu nevyužili. Podařilo se jim to až ve 23. minutě, kdy snížil Jan Pek na 2:3. Olomouc pak začala znovu tlačit, a to nakonec vyústilo v gól Jelínka na 4:2, čímž nejen že zkompletoval hattrick, ale poslal svůj tým znovu do dvoubrankového vedení.

Jelínek v duelu exceloval. Hned z kraje posledního dějství přidal další branku. Na tu Pardubice ještě navázaly gólem ve 49. minutě, ale to bylo vše, na co se zmohly. Doma tak Olomouckým podlehly 3:5. „Sice byly Pardubice více na míčku, ale to nic nemění na faktu, že jsme celý zápas dokázali skvěle takticky odehrát, jak do obrany, tak do útoku. Kluci k zápasu přistoupili velmi zodpovědně. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, a proto se body vezou na Hanou! Každopádně bych chtěl ještě vyzdvihnout fair-play gesto domácího gólmana při našem 4. gólu. Tohle se podle mě jen tak nevidí, ale opravdu si toho cením,“ shrnul utkání trenér Hruška.

Olomouc je nyní v tabulce skupiny B na čtvrtém místě, oproti většině má ale odehrán pouze jeden zápas. Další ji čeká v sobotu 22. října, kdy bude doma hostit Vinohrady.