Hanáci smetli Slovácko. Rozhodly smrtící nástupy do třetin.

Jak na Nový rok, tak po celý rok. Hanáci budou doufat, že toto známé přísloví funguje. V prvním utkání v roce 2024 totiž sestřelili Slovácko výsledkem 9:2 a hned přidali další body a další výhru.

FBS OLOMOUC – FBC SLOVÁCKO 9:2 (0:0, 4:0, 5:2)

Branky: 21. Igor Macháček, 23. Matěj Pecha, 27. Igor Macháček, 32. Tomáš Jelínek, 41. Bohdan Kopelec, 44. Bohdan Kopelec, 45. Vít Friedl, 45. Jiří Novák, 46. Igor Macháček - 59. Tomáš Otépka, 60. Adam Buček
Zásahy brankářů: Martin Navrátil 15 - Radim Šenkeřík 30
Rozhodčí: Stanislav Kosek – Jaromír Kubáč
Vyloučení: 1:1, využití: 1:0
Diváků: 78

Olomouc otevřela utkání několika šancemi, které ale neskončily gólem. Snažili se Macháček, Jelínek a další, ale nikdo se nedokázal prosadit. Kousalo i Slovácko, ovšem jeho šance končily stejně, jako ty olomoucké. Po šesti střelách na obou stranách úvodní dvacetiminutovka skončila bezbrankovou remízou 0:0.

Pak to ale přišlo. Stačilo jen dvacet sekund na to, aby Olomouc skórovala. Prosadil se Igor Macháček. O dvě minuty později skóroval také Matěj Pecha přesnou střelou ze středu hřiště. Ve 27. minutě využil přesilovku znovu Macháček a povedenou druhou třetinu zakončil čtvrtým gólem Olomouce Tomáš Jelínek. Olomouc se tak hodně uklidnila a přenesla si do poslední části dobrý náskok.

A podobná kanonáda přišla i z počátku třetí třetiny. Po dvaatřiceti sekundách od návratu z kabin se prosadil Bohdan Kopelec, který skóroval také ve 44. minutě. Svou první trefu v duelu zapsal ještě Vít Friedl a Jiří Novák, načež pak hattrick zkompletoval Macháček. Hanáci drželi čistý štít až do 59. minuty, kdy se prosadilo i Slovácko. To pak zvládlo ještě jednu branku, ale byly to pouze kosmetické úpravy. Výsledné skóre tak bylo nastaveno na 9:2.

„Výborný vstup do roku 2024. Jsme rádi zejména za zvládnutý nástup do třetí třetiny, kde jsme definitivně zlomili utkání v náš prospěch. Dále jsme rádi, že cíle, které jsme si před utkáním stanovili, jsme dokázali splnit. Nicméně je potřeba hrát celých 60 minut. Ve hře byly pasáže, kde jsme soupeři nabídli zbytečně velké množství šancí. Pokračujeme v cestě za vytyčeným sezónním cílem,“ shrnul utkání pozitivně vedoucí mužstva Daniel Tichý.

Další duel sehraje Olomouc v sobotu 27. ledna v Čajkaréně, kde ji přijede potrápit FBC Spartak Bílovec. Úvodní buly je naplánováno na 16:00.

Muži B

Po delší době, a poprvé v roce 2024, si zahrálo taky béčko. To se nejdříve utkalo s Lipníkem, ovšem zápas se nevyvíjel úplně podle představ. Cannibals se dvakrát prosadili v první periodě, z úvodu druhé už to bylo 3:0. Góly Vojtěcha Sedláka a Martina Czyže se Olomouc dotáhla, ve třetí třetině pak Ondřej Stehlík dorovnal. Lipník ale dokázal ještě do konce třetí třináctiminutovky vsítit dva góly a zápas si urvat pro sebe po výsledku 5:3.

Druhé utkání se konalo proti Beerboys TJ Libina. Czyž poslal Olomouc po dvou minutách do vedení, první třetina ale skončila remízou. Tu druhou otevřeli pivní chlapci, oba týmy se ale ve skórování pravidelně střídaly. Druhá třináctiminutovka skončila mírným vedením soupeře 4:3. Béčko FBS se ale vzchopilo, góly Stehlíka a Jaromíra Chodila však dorovnalo, následně vedení obrátilo a vyhrálo 5:4.