Hanáci slaví pátou výhru v řadě! Přestřelku s Havířovem zvládli těsně

Další duel, další vítězství. Hanáci letí Národní ligou raketovým tempem, a co je hlavní, zatím bez jediného ztraceného bodu. Tentokrát to ale byla opravdová tahanice, kterou nakonec Olomoučtí zvládli lépe, avšak o jedinou branku. V lize udrželi první místo a v tabulce mají už 15 bodů.

FBS Olomouc – TJ Slovan Havířov 7:6 (2:3, 2:1, 3:2)
Branky:
2. Matěj Pecha, 17. Vojtěch Blana, 25. Martin Ambrož, 31. Jan Kratochvil, 42. Vojtěch Blana, 47. Zdeněk Marčon, 47. Tomáš Skoupil - 15. Ondřej Pastorek, 17. František Kyc, 20. Denis Kukla, 36. Adam Gábor, 49. Tomáš Revenda, 53. Denis Kukla
Zásahy brankářů: Martin Navrátil 15 - David Hloušek 15
Rozhodčí: Kamil Sojka – Tomáš Sojka
Vyloučení: 1:1 + Filip Konkolský 4, využití: 1:1
Diváci: 65

Olomouc do dalšího zápasu národní ligy vstoupila zase skvěle. Po rychlé akci nahrál Blana Matěji Pechovi, který už v čase 01:35 donutil hostujícího gólmana lovit ze sítě první míček. Následovalo několik akcí na obou stranách, které brankou neskončily. V 15. minutě ale poprvé skóroval také soupeř, který po další minutě a půl přidal druhou branku a obrátil stav zápasu na 2:1.

V 16. minutě ale padl ještě jeden gól, a to do branky Slovanu. Trefil se Vojtěch Blana, který parádní střelou na zadní tyč vymetl pavučinky ve svatyni Havířova. Jenže to stále nebylo vše. Olomoučtí inkasovali dvacet čtyři sekund před koncem smolnou branku, do kabin tak přece jen odcházeli o krok pozadu.

V druhé dvacetiminutovce se Olomouc hnala za vyrovnáním. To přišlo již ve 25. minutě. Spolupráce Nováka s Martinem Ambrožem vyústila až v přesnou střelu druhého jmenovaného florbalisty na zadní tyčku. Když se duel přehoupl do druhé poloviny, přehouplo se také vedení zpět na stranu domácího týmu. Kapitán Skoupil nahrál Janu Kratochvilovi, který se blýskl přesným zakončením. Ale ani tentokrát FBS vedení neudrželo. Slovan vyrovnal ve 36. minutě a do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu. Být tomu tak nemuselo, v poslední minutě ale Jelínek trefil pouze tyčku.

V čase 41:14 už však Hanáci opět slavili. Vojtěch Blana dokázal najít místečko v brance pod rukou havířovského brankáře a potřetí v zápase poslal Olomouc do náskoku. Soupeř následně hrubě fauloval, což Hanáci trestali. 47. minuta a rychlá akce Zdeňka Marčona v přesilovce, střela na přední tyč a zužitkovaná přesilovka. A jen o půl minuty později už Olomouc přidala další gól, tentokrát se trefil Tomáš Skoupil.

Přece jen však došlo na drama v závěru. Jedenáct minut před koncem totiž fauloval Večeřa, respektive se provinil zdržováním hry. A trestal i Slovan. Ten navíc přidal šestý gól v 53. minutě a na vyrovnání mu tak zbýval ještě víc než dostatek času. Havířov to zkoušel, Navrátil ale všechny jeho pokusy likvidoval. Hanáci svůj hubený náskok udrželi až do konce a vyhráli zatím svým nejtěsnějším výsledkem v letošním ročníku Národní ligy, 7:6. Zůstali tak na čele ligy, kde disponují patnácti body, stejně jako druhý Třinec.

„Bylo to velice těžké utkání. Slovan hrál velmi dobře, nám se nedařilo v koncovce. Nakonec jsme to však ubojovali a máme další důležité body do tabulky. Doufáme, že už tu smůlu v koncovce prolomíme a příští zápasu budeme mít víc pod kontrolou, že se nebudeme přetahovat až do poslední minuty,“ hodnotil utkání vedoucí týmu Karel Stehlík.

Další zápas čeká FBS v neděli 20. října. V rámci šestého kola Národní ligy zamíří do Tuřan, kde poměří síly s tamními TROOPERS. Duel se odehraje v SH Tuřany, úvodní buly je naplánováno na 18:00.