Hanáci slaví další vítězství, Orlovou porazili stejným výsledkem jako posledně

Další divizní kolo je za námi. Olomouc ho opět zvládla úspěšně, a přiblížila se tak vytyčenému cíli, výhře základní části a postupu do play-up z první pozice. S Orlovou se natrápila v koncovce, i tak ale duel dokázala vyhrát.

FBS OLOMOUC - 1. FBK EAGLES Orlová 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky: 8. Igor Macháček, 25. Martin Ambrož, 58. Bohdan Kopelec - 18. Lukáš Louda
Zásahy brankářů: Patrik Antoniazi 28 - Vít Brož 25
Rozhodčí: Lukáš Axmann - Radek Šiška
Vyloučení: 1:2, využití: 0:0
Diváci: 102

Šlágr 18. kola Divize začal vyrovnaně a aktivně z obou stran. Několik příležitostí Hanáci nejprve neproměnili, ale pak se stejně dostali do vedení. V 8. minutě se o to postaral Igor Macháček, kterému míček připravil Tomáš Skoupil. Na dlouhou dobu to bylo, co se branek týče, všechno. V 18. minutě se poprvé trefili i hosté, kteří tak stav utkání srovnali, a do kabin se odešlo za stavu 1:1.

Druhá perioda začala tlakem Olomouce, která z něj nakonec vytěžila druhý gól. Eagles chybovali v rozehrávce, do šance se dostal Martin Ambrož, a ten střelou z první poslal Hanáky znovu do vedení. Ačkoliv šancí bylo v prostředním dějství k vidění ještě několik, a to včetně nastřelené tyčky, ani jeden z týmů už nedokázal poslat míček do síťky.

Třetí dvacetiminutovka začala přesilovkou Olomouce, která si ji přenesla z poslední sekundy předchozí třetiny. Orlová ale dokázala početní nevýhodu přežít bez inkasování. A tak se stále hrálo s víceméně vyrovnaným počtem šancí na obou stranách. Až konečně přišla 58. minuta, přesná kombinace Olomouce skončila u Bohdana Kopelce, ten vyslal parádní backhand a potvrdil vítězství Olomouce. Ačkoliv to Orlové zkoušeli ještě i v šesti, výsledek 3:1 už zápasu zůstal. A tak FBS porazilo Eagles 3:1, stejně jako v prvním letošním vzájemném utkání.

„Jsem rád za to, že jsme zvládli kvalitně koncovku utkání. Každopádně kolik šancí potřebujeme na vstřelení branek, to je neuvěřitelné. Nemuseli jsme se trápit tímto způsobem a rozhodnout daleko dříve. Nicméně pochvala celému týmu za přístup a nasazení. Zápas s parametry play-up,“ hodnotil duel trenér Lukáš Kočířík.

Další duel sehraje Olomouc v sobotu 27. ledna v Čajkaréně, kde ji přijede potrápit FBC Spartak Bílovec. Úvodní buly je naplánováno na 16:00.