Hanáci potvrdili formu i v druhém kole poháru

V prvním kole Poháru českého florbalu Olomouc přemožitele nenašla. Ve druhém kole už si zahrála pouze s jedním protivníkem, který jí ale opět nedělal těžkou hlavu. Hanáci nastříleli 10 branek a postoupili dále.

FBC TITÁNI PARDUBICE – FBS OLOMOUC 4:10 (1:5, 1:2, 2:3)

Branky: 15. Roman Truhlář, 23. Tomáš Jelínek, 58. David Petržela, 58. Adam Krátký - 6. Matěj Pecha, 9. Jiří Šincl, 10. Jiří Šincl, 17. Tomáš Jelínek, 19. David Kotek, 30. Zdeněk Marčon, 39. Tomáš Jelínek, 43. Tomáš Jelínek, 49. Tomáš Jelínek, 51. Vojtěch Blana
Zásahy brankářů: Jakub Graňák 44 - Martin Navrátil 11, Jan Blecha 4
Rozhodčí: Jan Čečetka – David Fröde
Vyloučení: 1:1, využití: 1:1
Diváci: 37

Olomoučtí do zápasu na půdě v Lázních Bohdaneč vstoupili velice dobře. První branku si připsal již v 6. minutě Matěj Pecha. Na něj pak v průběhu dalších čtyř minut navázal dvěma trefami Jiří Šincl. Hanáci pak museli pykat za sekání Adama Procházky, čehož pak soupeř rychle využil. Jenže Tomáš Jelínek a David Kotek poslali další míčky do soupeřovy branky a první třetinu tak FBS ovládlo výsledkem 5:1. Soupeře navíc výrazně přestříleli, a to 16:6.

Druhá třetina se nesla v mnohem vyrovnanějším duchu. Soupeř dokonce už ve 23. minutě snížil. Pak ale přišla chyba v rozehrávce, kterou přesně v polovině utkání potrestal Zdeněk Marčon. Navíc si pak Hanáci zahráli přesilovku, kterou po skvěle sehraném signálu proměnil Jelínek. Do třetí třetiny Olomouc vyměnila brankáře, aby si zachytal kromě Martina Navrátila také Jan Blecha.

Jelínek už zpočátku periody zkompletoval hattrick. Během 49. až 51. minuty se pak trefil znovu on, první branku pak přidal taky Vojtěch Blana. V poslední desetiminutovce soupeř dokázal nakonec ještě dvakrát snížit, a to dvakrát během 58. minuty, zatímco Hanáci již neskórovali. Titáni tak proti FBS padli 4:10, Olomouc se posunula do třetího kola poháru, kde se utká s divizním týmem FBC LETOHRAD – Orel Orlice, a to už příští neděli.