Hanáci mají další pohárový skalp! Ostravě nasázeli desítku

Ještě před startem ligové sezóny mužské áčko sehrálo druhé kolo Poháru českého florbalu. Do něj postoupilo po třech výhrách a jedné porážce v první fázi. Ve druhém kole dokázalo vítězně navázat a postupuje dále.

Jestliže má být český florbalový pohár jakousi předzvěstí toho, jak to bude v nadcházející sezóně vypadat, zatím to pro Olomouc vypadá velice dobře. Ta si totiž už v prvním kole poradila jak s Domaslavicemi, tak také s Droždínem a s PIRATES z Ostravy. A nyní byla úspěšná znovu.

V druhém kole se Olomoučtí florbalisté opět utkali s ostravským celkem. Jednalo se tentokrát o klub 1. MVIL Ostrava. Ten v úvodní fázi porazil TIGERS Poruba 5:4, Slovan Havířov 4:2, Coyotes Jablunkov 16:0 a KTG Bruises Opava 14:3. V soutěži tak neochutnal porážku.

Už první třetina ale ukázala, kdo bude mít v tomto duelu navrch. Po deseti minutách bezbrankového souboje skóre otevřel Bohdan Kopelec, po minutě a deseti sekundách na něj navázal Matěj Romanovský. Během posledních pěti minut úvodní části pak Olomouc nasázela ještě tři branky, autory gólů byli Igor Macháček, Tomáš Jelínek a Jakub Jurkulák.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že Olomouc má zápas pevně v rukách, druhá třetina o tom tolik nevypovídala. Je sice pravdou, že jako první se prosadil Jelínek, pak ale Ostravští třikrát v řadě snížili. Kolem poloviny zápasu byli jasně aktivnější a odhodlaní se zápasem ještě něco udělat. Naštěstí ale přišla smršť, kterou odstartoval dalšími dvěma góly Macháček. Na něho navázal ještě Jan Kratochvil.

V poslední dvacetiminutovce už padl pouze jeden gól, opět do ostravské branky a opět se prosadil Macháček. Soupeř nevyužil ani čtyřminutové přesilovky, kterou mu svým faulem daroval Vojtěch Bistrý. Duel tak dopadl výsledkem 10:3 ve prospěch FBS.

„Pohár je pro nás příležitost odzkoušet širší kádr a dát šanci mladým puškám. První třetina byla povedená, jsme rádi, že jsme byli schopni kontrolovat i zbytek zápasu. Jsme si ale také vědomi toho, že další zápas s MVILem bude začínat za stavu 0:0 a může to být úplně jiná bitva. Začátek sezóny je sice pozitivní, ale víme, kolik práce náš ještě čeká. Přeci jen obměna káru byla velká,“ shrnul duel trenér Lukáš Kočiřík. Další kolo jeho tým čeká už v neděli 3. září. Svého dalšího soupeře ale Olomouc ještě nezná.