FBS výhodu domácího prostředí nevyužilo. O postupujícím rozhodne pátý duel

Mečbol číslo jedna ani číslo dva nevyšel. Hanáci o víkendu Blansku dvakrát podlehli. Výhody domácího prostředí tak nevyužili a série se srovnala na 2:2. Nyní se tak vrátí do Blanska, kde poslední duel už definitivně rozhodne o postupujícím.

Třetí měření sil mělo velice dobrý začátek. Už ve druhé minutě se prosadil Tomáš Jelínek. Navíc o necelých čtyřicet sekund skóroval také perfektní střelou na zadní tyč Vojta Krhovják. Soupeři se ale ještě do konce třetiny podařilo nejprve snížit, pak srovnat a v závěru dokonce otočit. Všechny góly měli na svědomí sehraní blanenští bratři Fedrovi, kteří své kvality prokazovali i v předchozích duelech.

I druhá třetina odstartovala parádně, protože Jelínek svou dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě, a už po osmnácti sekundách srovnal. Zbytek prostředního dějství ale povedený nebyl. Olomoučtí vyslali na soupeře už jen čtyři střely. Jedna z nich, z hole Víta Friedla sice v brance skončila, jenže soupeř byl úspěšný hned pětkrát a dostal se tak už do vysokého vedení 8:4.

Stejný jmenovatel se opakoval i ve třetí třetině. Znovu padl velice rychlý gól a znovu to bylo z hole fantastického Jelínka. Hra se pak vyostřila, v devětačtyřicáté minutě byli vyloučeni hráči z obou týmů za hrubost, během poslední pětiminutovky se zase vylučovalo za sekání. Blansko pak vstřelilo ještě dva góly, které dělila poslední branka Jelínka. Duel tak skončil výsledkem 6:10 z domácího pohledu.

„Dnes to byl úplně jiný zápas než ty předchozí. Tak nějak jsme zapomněli, že se hraje play-off a přišli si v sobotu zahrát na halu. To se nám vymstilo a soupeři jsme dovolili snížit stav série. Naštěstí kluci pochopili, že takhle to nepůjde. Boj pokračuje, pevně věřím, že v neděli sérii ukončíme,“ řekl po duelu vedoucí týmu Karel Stehlík. Spolu s tím také poděkoval soupeři, rozhodčím i divákům za skvělý zápas.

Jak už je v této sérii zvykem, i čtvrtý zápas byl extrémně vyrovnaný. Lépe do něj vstoupil Atlas, který se vedení ujal už po sedmadvaceti sekundách. Následně přidal další gól, na který ale v páté minutě reagoval Tomáš Jelínek. V druhé části brankový účet znovu jako první otevřel protivník, ale po skvělých střelách Jana Kratochvila nad ruku gólmana a Bohdana Kopelce do šibenice bylo v polovině duelu srovnáno na 3:3.

Jenže druhá polovina prostřední periody opět nedopadla dobře. Blanenští přidali další tři trefy a dostali se do trháku. Naštěstí domácí tým rychle snížil na hratelný stav. Daniel Tichý dostal přihrávku do pozice, kdy už zakončoval do volné branky, o minutku později snížil Vojta Krhovják střelou na zadní tyč. A i po následném navýšení oponenta Olomouc pokračovala v dramatizování zápasu. Druhou branku zaznamenal Kratochvil a po něm se trefil taky Igor Macháček. Bohužel ještě v téže minutě soupeř naposledy navýšil a Hanákům se už ani přes početní výhodu nepodařilo zápas srovnat. Těsně tak padli po výsledku 7:8.

„Dnes to byl fantastický zápas. Škoda těch naších rozjezdů. Kdybychom hráli celý zápas tak, jako třetí třetinu, nemuseli jsme jezdit ve středu do Blanska. Ale nevadí, série FBS vs. Kučera/Fedra pokračuje a ve středu ji v Blansku rozhodneme. Koneckonců jsme tam ještě neprohráli a domácí to vědí,“ sdělil po zápase Stehlík.

Ve středečním duelu již půjde o všechno. Kdo prohraje, končí, a bude si muset počkat rok na další play-off. Vítěz se utká s Třincem, který dokázal třikrát jasně přehrát klub Orel Rtyně v Podkrkonoší. V Blansku se poslední měření sil uskuteční ve středu 8. března a úvodní buly bude vhozeno ve 20:30.