Fantasie! Olomouc urvala první bod závěrečné série s Hornets

Před Olomoucí leží už jen poslední krok, třetí kolo play-up, které v případě výhry zaručí již jistý postup do Národní ligy. Hanáci sérii otevřeli nejlépe, jak mohli. Přestože to bylo velké drama, po prvním dni mají na kontě první vítězství.

FBS OLOMOUC – HORNETS BRNO ZŠ HORNÍ 8:6 (1:0, 4:3, 3:3)

Branky: 9. Igor Macháček, 26. Igor Macháček, 32. Jiří Novák, 34. Jan Slaběňák, 35. Tomáš Jelínek, 44. Tomáš Skoupil, 50. Tomáš Skoupil, 60. Jan Kratochvil - 24. Kryštof Kopečný, 27. Dominik Sláma, 33. Tomáš Ručka, 46. Tomáš Ručka, 48. Tomáš Ručka, 60. Dominik Hude
Zásahy brankářů: Patrik Antoniazi 21 - Bořek Králík 26
Rozhodčí: Vít Morkes – Jakub Palowski
Vyloučení: 4:4, využití: 1:0
Diváci: 187

Olomouc má za sebou první úspěšný krok k postupu do Národní ligy. První duel s Hornets začal ve vysokém tempu. Od úvodního hvizdu byl k vidění dostatek šancí. Hanáky v 9. minutě poslal do vedení Igor Macháček. Ten zakončil přečíslení tři na dva, které rozehrál Skoupil pasem na Jelínka, ten ale pozici ještě vylepšil právě Macháčkovi, který poprvé poslal míček za brankovou čáru. I přestože si oba týmy vyzkoušely ještě v úvodní periodě přesilovou hru, branka už nepadla.

Druhá třetina vypadala úplně jinak. Soupeř srovnal už ve 24. minutě, ale pak fauloval. Nabídnutou početní výhodu dokázal zužitkovat znovu Macháček. Chvíli potom měli Brněnští k dispozici trestné střílení, které ale vyčapal Patrik Antoniazi. I tak se ale soupeři povedlo o chvíli později srovnat. Když se časomíra přehoupla za polovinu, tak se vytočil Jiří Novák od mantinelu a vmetl míček až do branky. V další minutě protivník znovu srovnal.

Následující minuta ale opět patřila Olomouckým, Kopelec vyslal přihrávku na volného Jana Slaběňáka, který brejk zakončil úspěšně a znovu poslal Olomouc do vedení. Další gól padl už ve čtvrté minutě v řadě, a opět tedy do branky hostů, kdy Tomáš Jelínek našel prostor pod rukou soupeřova brankáře. Po druhé části tak Olomoučtí vedli 5:3.

V poslední dvacetiminutovce po třech minutách uklidnil svůj tým kapitán Tomáš Skoupil, který se nejlépe zorientoval při zmatku v brankovišti, a překonal položeného gólmana protivníka. Hornets ale v následujících čtyřech minutách taktéž skórovali, a to dokonce dvakrát. Naštěstí se povedlo Skoupilovi v 50. minutě trefit děrovaný míček přímo pod víko a FBS tak opět odskočilo.

Ve zbytku času musela Olomouc dvakrát pykat za katrem a hrát pouze ve čtyřech. Hanáci ale perfektně tato oslabení odbránili. Znovu inkasovali až 34 sekund před koncem, dramatický závěr ale definitivně rozhodl ve prospěch Olomouckých Jan Kratochvil střelou do prázdné branky v čase 59:59.

„První důležitý zápas 3.kola play-up je úspěšně za námi. Byl to boj od začátku až do konce. Od nás to dnes nebyl určitě ten nejlepší výkon sezóny. O to více se budeme soustředit na zítřek. Na to, abychom do Brna jeli s vedením 2:0. Děkujeme divákům, kterých se dnes sešlo hodně a tlačili nás dopředu celý zápas. Zítra budeme ještě odhodlanější jim ukázat zápas s parametry jakých jsou od nás zvyklý,“ komentoval zápas trenér Lukáš Kočiřík po výhře 8:6.

Druhé utkání je v plánu již zítra. Opět se hraje v Čajkaréně, úvodní buly bude ale tentokrát vhozeno již v 15 hodin.