Dvojzápas s Torpedem přinesl fantastický obrat dva těsné výsledky

Muži tento týden nehráli, zato junioři se utkali hned dvakrát, a to se stejným soupeřem. Nejdříve poměřili síly s Havířovem v pátečním souboji na palubovce soupeře, v neděli se pořadatelé duelů vyměnili a hrálo se v Čajkaréně. Olomoučtí odešli z těchto dvou duelů s jedním vítězstvím.

V Havířově se zápas od začátku nevyvíjel vůbec dobře. Po necelých šesti minutách se soupeř poprvé trefil a do konce třetiny skóroval ještě jednou. Navíc museli Hanáci pykat za bránění ve hře, přesilovku Havířova ale přestáli bez úhony. V úvodu druhé části bekhendem překonal soupeře Lukáš Krejčí, ale Torpedo vsítilo do další pauzy ještě dva góly.

Třetí třetina by se ale dala popsat jako zázrak či vstání z mrtvých. Brankově ji odstartoval přesnou střelou k levé tyčce Petr Sova už ve dvaačtyřicáté minutě. Pak se dlouho nic nedělo, až v padesáté sedmé minutě snížil Tomáš Pacák na 3:4. Jen o dvanáct sekund později už vyrovnával Tomáš Jelínek a v čase 59:30 se stejný hráč trefil podruhé, čímž završil parádní obrat a potvrdil výhru Olomouce 5:4.

„Dvě třetiny byl na hřišti pouze jeden tým a tím jsme opravdu nebyli my. Třetí třetinu jsme však ovládli fenomenálně a s trochou štěstí vybojovali tři body. Všechny hráče chci pochválit za přístup k zápasu, což bych u mnoha předchozích zápasů říct nemohl, ale tentokrát to bylo opravdu super,“ hlásil radostně po výhře trenér Tomáš Hruška.

Nedělní odveta už ale bohužel tak dobře nevypadala. Jelínek sice poslal Hanáky do vedení už na konci třetí minuty, jenže soupeř se pak prosadil dvakrát a po Jelínkově vyrovnání stihl do přestávky ještě další dvě trefy. I do následující dvacetiminutovky vstoupilo lépe Torpedo, které skórovalo už po třiačtyřiceti sekundách. Po zbytek třetiny byla hra vyrovnaná, potom ale přišla fantastická čtyřicátá minuta, kdy neskutečný Jelínek přidal dva góly v rozmezí jednadvaceti sekund a vše najednou vypadalo mnohem optimističtěji.

Poslední perioda začala opatrně. Po sedmi minutách dokázal vyrovnat Sova. Oba týmy pak dost vyčkávaly na chyby, zkusily si také přesilovou hru, ale další gól přinesla až sedmapadesátá minuta. Bohužel ho zaznamenal soupeř, čímž rozhodl o výsledku 6:5 pro Havířov.

„Kdybychom dnes vyhráli, bylo by to při průběhu celého víkendu nezasloužené. Havířov byl florbalovější a body si rozhodně zasloužil. Na druhou stranu je skvělé, jak jsme se dokázali po špatném úvodu do zápasu vrátit. Dneska jsme klidně vyhrát mohli, ale to bychom museli blokovat střely,“ sdělil Hruška po nedělním duelu.

Hanáci jsou i po výhře z prvního utkání bohužel v lize poslední. Jejich hra se ale zlepšuje a na kontě mají už jedenáct bodů. V následujícím víkendu je čekají další dva souboje. V sobotu 18. února se v Čajkaréně utkají s Hummelem Hattrick Brno, o den později doma přivítají Zlín.