Dvě tuhé bitvy přinesly dva úspěchy. Muži mají proti Blansku mečbol

Byl to snad nejlepší možný start do play-up série, jaký mohla Olomouc zažít. Suveréna základní části Divize, respektive její skupiny D, o víkendu na jeho hřišti porazila, a to hned dvakrát. Nyní tak má k dispozici domácí zápasy, ve kterých už může rozhodnout o postupu.

Začátek, který by možná mnozí nečekali. Těžko říci, zda vůbec Olomoučtí florbalisté pomysleli na to, že po prvním víkendu bojů o vyšší soutěž budou vést 2:0 na zápasy, a to zvlášť poté, co se jim vůbec nevyvedly první dvě třetiny úvodního duelu. FBS se sice brankově prosadil jako první, když gól zaznamenal už v šesté minutě Jan Kopecký, ovšem do první pauzy soupeř srovnal, otočil, a nakonec navýšil na 3:1.

Ještě temnější myšlenky mohly na hráče FBS přijít po druhé třetině. V ní domácí navýšili už na 5:1 a vše se tak zdálo býti ztraceno. Jenže v poslední periodě přišlo něco fantastického. Už sedmdesát pět sekund po startu se podruhé prosadil Kopecký, který ve čtyřiačtyřicáté minutě zkompletoval hattrick. O další tři minuty později zvládl skórovat také Novák, který tak snížil již na 4:5. Blansko si pak vzalo timeout a podařilo se mu ataky soupeře eliminovat.

Dlouho se nic nedělo, a až dvanáct sekund před koncem vybuchla olomoucká střídačka v návalu emocí. Počtvrté v duelu poslal do branky míček Kopecký a šlo se tak do prodloužení. To trvalo celých dvacet minut, ovšem ani jednomu týmu se nepodařilo duel rozhodnout. V nájezdové loterii se Bohdanu Kopelcovi zadařilo hned na první pokus. Soupeř snížil ve třetí sérii z hole Jana Frýdka. Pak už se nedařilo nikomu, a to až do šesté série, kdy se k míčku znovu postavil Kopelec. A znovu poslal svůj tým do vedení. Vzhledem k následnému soupeřově selhání se tak Olomouci povedlo dokonat fantastický obrat a získat první vítězství v sérii.

„To byl vstup do série jako hrom. Musím pochválit soupeře a jeho silné individuality. První třetina pro nás byla velmi těžká. Trvalo nám, než jsme se s nimi srovnali. Dnes nám chybělo hodně hráčů základní sestavy, včetně nejproduktivnějšího hráče Igora Macháčka, kterého tímto zdravíme a přejeme mu brzké uzdravení. To, co naši kluci předvedli v druhé půlce zápasu, si zaslouží absolutorium. Věřím, že teď už budeme zápas od zápasu silnější,“ sdělil po prvním utkání vedoucí týmu Karel Stehlík.

Ani vstup do druhého mače nebyl z pohledu hostů moc dobrý. Blansko se prosadilo ve dvanácté minutě a úvodní dějství vyhrálo. Druhá třetina byla zajímavější. Nejprve srovnal David Kotek, následně šel soupeř znovu do vedení, ale vyrovnat dokázal Matěj Pecha. Do vedení mohl Olomouc těsně před sirénou poprvé dostat Bohdan Kopelec, který se ale tentokrát z nájezdu neprosadil.

Přestože druhá třetina dopadla střelecky lépe pro domácí tým, který pálil hned dvakrát tolik, co FBS, skóre bylo před poslední částí nastaveno na remízu 2:2. Tentokrát rozhodla poslední dvacetiminutovka. Jan Kratochvil poslal Hanáky do vedení v osmačtyřicáté minutě. Pak si oba týmy vyzkoušely přesilovku, Olomouc dokonce dvakrát, ale další gól už nepadl. Hosté tak mohli slavit vítězství 3:2 a z Blanka odvezli i druhé vítězství.

„Druhá výhra z Blanska. Co víc bych k tomu říct, než díky kluci! To, co jste předvedli ve třinácti lidech, byla vůle vítězů. Tak přesně má play-off vypadat. Opět to byl vyrovnaný zápas, ale naši kluci ukázali, že i v okleštěné sestavě máme kvalitu. Stále ještě není zdaleka vyhráno. Příští týden už snad budeme v plné sestavě a budeme pokračovat v tom, co jsme nastavili,“ nešetřil chválou svých svěřenců Stehlík po druhém duelu.