Dvaadvacáté kolo Divize: Hanáci uzavřou základní část v Orlové

Konec základní části letošního divizního ročníku se kvapem blíží. Všem týmům už zbývá odehrát pouze jeden duel. Olomouc vyjede do Orlové, kde zkusí zabojovat o poslední tři body. Duel už ale pro FBS nebude nijak důležitým z tabulkového pohledu, FBS v případě výhry i prohry zůstane třetí.

Eagles jsou v tabulce na páté pozici. Ještě mají teoretickou šanci se v případě výhry nad Olomoucí a prohry Paskova právě před Saurians posunout. V jednadvaceti zápasech získali třicet osm bodů. Forma týmu v posledních pěti zápasech je zajímavá. Tři výhry, dvě prohry, přehrání například lídra ze Zlína, ale také vysoká prohra na palubovce Slovácka.

Co se týče individuálních statistik, k nejlepším gólmanům ligy patří Vít Brož. Ten odchytal už přes 1025 minut a dosáhl přitom úspěšnosti 81,58 %, což z něj dělá pátého nejúspěšnějšího gólmana v procentuální úspěšnosti a třetího nejlepšího v počtu odchytaných minut. Co se týče nejlepšího střelce, je jím Adam Kučera s osmnácti brankami. Stejný hráč také vede kanadské bodování týmu s jednatřiceti body.

Co se týče týmových úspěchů, ve výhrách jsou Eagles čtvrtí nejlepší, nastřádali jich jedenáct. Mohou se také pyšnit pátou nejlepší defenzívou, soupeřům povolili vstřelit pouze 121 branek. Orlová ovšem také patří k nejvylučovanějším týmům. Konkrétně už Slezané zaznamenali 162 trestných minut.

Hanáci s Orlovou základní část otevřeli a nyní jí také symbolicky se stejným týmem uzavírají. Tehdy šlo o velice vyrovnaný zápas. Igor Macháček poslal hned ze startu FBS do vedení. Soupeř srovnal v počátku druhé třetiny. Dalších sedm branek padlo až od 44. minuty. Nejdříve se trefili Tomášové Skoupil a Jelínek, na ně reagoval protivník. Jan Kratochvil navýšil na 4:2 v 57. minutě, ale oponent ještě dokázal srovnat, gól na 4:4 padl třináct sekund před koncem. Nakonec tak rozhodla až trefa Jelínka v prodloužení.

Co se týče Olomouce, ta je v lize třetí s padesáti body. Ať už utkání proti Orlové vyhraje, nebo ne, pozici už změnit nemůže. Tím pádem má již jistého soupeře pro play-up, a tím je FBK Atlas Blansko. Duel s Eagles je naplánován na neděli 19. února a na palubovce soupeře začne v 18:00.